رئیس دانشگاه علامه خبر داد

ارسال ۳۷ طرح توسعه سیاسی از طرف دانشگاه علامه به نهادهای دولتی

ارسال ۳۷ طرح توسعه سیاسی از طرف دانشگاه علامه به نهادهای دولتی این با من: رئیس دانشگاه علامه طباطبائی از ارسال ۳۷ طرح توسعه سیاسی از طرف این دانشگاه به ۸۸ نهاد دولتی آگاهی داد.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دكتر حسین سلیمی در نشست پژوهش علوم انسانی كه امروز در دانشگاه علامه برگزار شد، با اشاره به اهمیت پژوهش در علوم انسانی اشاره نمود و اظهار نمود: شاخص های علوم انسانی در سه دهه گذشته بسیار متفاوت شده است بر این اساس نوع نگاه در تحقیق و علم نسبت به گذشته باز متفاوت می باشد و هم اكنون متفكران معتقدند نوع نگاه به علوم انسانی با تغییر شاخص های فرزیك تحول می یابد.
ایشان سپس اشاره كرد: البته یك خطا در نظر فوق وجود دارد چونكه علوم انسانی درپارادیم متفاوتی زیست می كند كه مورد پذیرش نخبگان قرار گرفته است.
رییس دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به اینكه مفاهیم روش و پژوهش در علوم انسانی قیاس ناپذیر می شود، تصریح كرد: خیلی از مفاهیم مشترك لفظی در سایر رشته ها وجود دارد كه باید تفاوت مفاهیم با یكدیگر مورد توجه قرار گیرد.
سلیمی اشاره كرد: پژوهش گاهی یك مشترك لفظی با معنایی متفاوت می باشد، در علوم انسانی و اجتماعی مفاهیم كاملی از پژوهش همچون واكاوی جوهر هستی و
یافتن ابعاد وجودی و رفتار انسانی وجود دارداما پژوهش به مدلول تفسیر معنا و فهم هنجار زندگی بهتر باز معنا میگردد كه با اهداف و زمینه های اجتماعی تفاوت بسیاری دارد.
وی افزود: جنس فعالیت های پژوهشی در حوزه علوم انسانی هستی شناسی و معرفت شناسی تقسیم میگردد كه در جریان كاربردی شدن دانش و اشتغال محور شدن دانشگاه تا حدودی به فراموشی سپرده میگردد در حالی سرسلسله علوم انسانی است.
رییس دانشگاه علامه طباطبایی به حاشیه رانده شدن علوم انسانی اشاره نمود و اظهار داشت: جنس تحقیقات پژوهشی بكار گرفته شدن برای حل مشكلات است كه با روش های جدید و مناسب وزارت علوم این امر روز به روز اجرایی میگردد اما برخی دستگاه ها خودرا از تحقیقات دانشگاهی بی نیاز می دانند.
سلیمی اضافه كرد: تحقیقات انتقادی كه همه چیز را به چالش می كشد، در حوزه علوم انسانی انجام می شودكه البته به سادگی صورت نمی گیرد.
وی با اشاره برگزاری همایش و نشست های مختلف به منظور كاربردی شدن پژوهش ها اظهار نمود: فقط ۷درصد ارتباط با صنعت دانشگاه علامه طباطبایی توسط بخش خصوصی صورت گرفته و بیشتر مخاطبان دولت هستند.
سلیمی اضافه كرد: به طور عمده سرعت پژوهش در حال جابه جایی است، در دانشگاه واحدهای فناور علوم انسانی جهت همكاری و مشاركت با سازمان ها و نهادها شكل گرفته و از واحد های نمونه فناور است تا نشان ده علوم انسانی می تواند در پژوهش ها موفق عمل كند.
وی اشاره كرد: ۴۰۷ میلیارد تومان بودجه صرف پژوهش نهادهای مختلف میگردد اما از دانشگاه ها برای انجام تحقیقات استفاده نشده است، اگر فقط ۴۰میلیارد از تحقیقات به دانشگاه اختصاص پیدا كند خیلی از مشكلات دانشگاه حل میگردد.
رییس دانشگاه علامه طباطبایی درانتها اشاره كرد: ضرورت بازبینی در طرح و بودجه پژوهش های علوم انسانی به شدت احساس میگردد.1397/09/27
14:44:01
5.0 / 5
4753
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما