سنت عكس یادگاری فضانوردان با دو غول بی خاصیت كرملین!بعلاوهتصویر

سنت عكس یادگاری فضانوردان با دو غول بی خاصیت كرملین!بعلاوهتصویر این با من: سفر به فضا جدا از آموزش های فنی و علمی و تمرین های بدنی، مراسم خاصی دارد كه همه گروه های كیهان نورد باید رعایت نمایند و همانند ملوان ها و خلبانان، فضانوردان باز از آداب و رسوم خاصی پیروی می كنند كه در بسیاری موارد هیچ ریشه علمی ندارد و تنها یك رسم است و هدف از انجام این تشریفات آن است كه به لحاظ روانی، كیهان نورد آسودگی خیال پیدا كند چونكه روانشناسان روس معتقدند انجام این تشریفات تا حدودی می تواند به كیهان نورد آرامش ببخشد و او را امیدوار كند كه سفر خوبی در پیش خواهد داشت.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا؛ یكی از مراسمی كه كیهان نوردان پیش از پرواز به بایكونور انجام می دهند گردش در میدان سرخ و كاخ كرملین است. اما در دیدار از كرملین كیهانوردان با دو شیء غول پیكر اما بی خاصیت عكس می گیرند كه البته مورد علاقه همه گردشگران كرملین است: یك توپ و یك ناقوس!
توپ قرار داده شده در حیاط كرملین را آندری چوخوف در سال 1586 به دستور تزار فئودور اول ساخت ولی از آن در هیچ جنگی استفاده نشد. توپ موسوم به توپ تزار از برنز تولید شده 39.312 تن وزن، 5.34 متر طول و 890 میلی متر كالیبر دارد.


شیء دوم یك ناقوس كلیسا است. ناقوسی به وزن 202 تن و ارتفاع 6 متر كه بزرگ ترین ناقوس جهان به حساب می آید. این ناقوس كه كار ساخت آن در سال 1737 به اختتام رسید پیش از آن كه صدایی از نواختنش شنیده شود سقوط كرد و قسمتی از آن شكست. این تكه جدا شده قریب 2 تن وزن دارد. ناقوس تزار سپس آن كه سال ها در گوشه ای افتاده بود سال 1836 به نقطه فعلی در كرملین حمل گردید و از آن زمان تنها بعنوان یكی از دیدنی های كرملین محل تصاویر یادگاری است!1397/09/01
20:34:09
5.0 / 5
4429
تگهای خبر: آموزش , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما