برای اولین بار انجام شد؛

تشخیص سرطان مری و معده با آزمایش تنفس

تشخیص سرطان مری و معده با آزمایش تنفس این با من: به قول ی محققان با انجام آزمایش تنفس، پزشكان می توانند سرطان معده و مری را تشخیص دهند. محققان می گویند می توان از این آزمایش بعنوان یك آزمایش اولیه برای بیماران بهره برد.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا و به نقل از مدیكال اكسپرس، در یك كارآزمایی بالینی 335 بیمار این آزمایش را انجام دادند، این آزمایش می تواند با دقت 85 درصد سرطان را از بیماری های خوش خیم شناسایی كند. بر خلاف روش های دیگر، این تست غیر تهاجمی است. این مطالعه توسط محققان "كالج سلطنتی لندن"(Imperial College London) انجام شد.
دانشمندان امیدوارند كه این آزمایش بتواند به پزشكان در مسیر درمان بیماران كمك نماید. آنها معتقدند كه در آینده، آزمایش تنفس هم همانند آزمایش خون در آزمایشگاه ها صورت خواهد گرفت.
آزمایش تنفس با بررسی تركیب شیمیایی در بازدم می تواند سرطان مری و معده در بیماران را تشخیص دهد. سرطان ها یك بوی متمایز از تركیبات آلی فرار (VOC) دارند. تركیبات آلی فرار مواد شیمیایی حاوی كربن در تمام موجودات هستند كه می توانند به پزشكان در تشخیص زود هنگام بیماری كمك كنند.
محققان قادر بودند تعداد تركیبات آلی فرار در نمونه های تنفسی را با استفاده از طیف سنج جرمی، یك ابزار تحلیلی كه برای شناسایی مواد شیمیایی موجود در یك نمونه استفاده می شد، شناسایی و اندازه گیری كنند.
در بین 335 فردی كه این آزمایش را انجام دادند، 163 نفر از آنها مبتلا به سرطان مری یا معده بودند و 172 بیمار هم مبتلا به بیماری های خوش خیم معده بودند.
این تیم در حال انجام تحقیقاتی برای بهبود عملكرد این آزمایش هستند تا پزشكان بتوانند توسط این آزمایش سرطان های دیگر مانند سرطان پانكراس را هم تشخیص دهند.
پروفسور "جورج هنا"(George Hanna) محقق ارشد این مطالعه از كالج سلطنتی لندن اظهار داشت: ما توانستیم برای نخستین بار آزمایش تنفس برای تشخیص سرطان مری و معده را بر روی یك گروه وسیعی از بیماران مراكز مختلف انجام دهیم. سرطان های معده و مری اغلب بسیار دیر و زمانی تشخیص داده می شوند كه دیگر درمان فایده ای ندارد.
یك نیاز واقعی برای تشخیص زود هنگام سرطان وجود دارد. تشخیص زودهنگام سرطان به بیماران امكان می دهد كه سریع تر مراحل درمان را شروع كنند.
بیش از 15 هزار مورد جدید سرطان معده و مری در انگلستان گزارش شده است. 15 درصد مرگ و میر ناشی از سرطان در سراسر جهان ناشی از سرطان معده و مری است.
هر دو این سرطان ها معمولا در مراحل پیشرفته تشخیص داده می شوند، در حالیكه علائم این بیماری در اویل شروع این بیماری هم قابل تشخیص می باشد.
پزشكان با انجام آندوسكوپی، می توانند سرطان های مری و معده را تشخیص دهند.
با این حال، این روش تهاجمی است و تنها دو درصد از بیماران كه آندوسكوپی می شوند سرطان مری و معده در آنها تشخیص داده می گردد.
این مطالعه در مجله "JAMA Oncology " منتشر گردید.1397/02/30
13:52:03
5.0 / 5
4854
تگهای خبر: محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما