دبیر ستاد تحول و نوآوری در آموزش عالی سلامت خبر داد؛

ارتقاء كیفی بیمارستان های آموزشی در سال 97

ارتقاء كیفی بیمارستان های آموزشی در سال 97 این با من: دبیر ستاد تحول و نوآوری در آموزش عالی سلامت از توسعه آموزش های مهارتی در سال 97 خبرداد و اظهار داشت: ارتقاء كیفی بیمارستان های آموزشی در قالب طرح اعتبار بخشی آموزش بیمارستان ها در سال 97 از دیگر برنامه های ستاد تحول و نوآوری در آموزش عالی سلامت است.


دكتر عطاالله پور عباسی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به اینكه در آموزش عالی نظام سلامت برنامه آموزش های مهارتی مدونی در گذشته وجود نداشت، اظهاركرد: عموما آموزش هایی كه داشتیم آموزش های مدرك محور بود كه آموزش های مهارتی جایی در آن نداشت اما هم اكنون در جهت بسته های طرح تحول مركز ملی آموزش های مهارتی افتتاح شد كه عملا خیلی از فعالیت های آموزشی كه مهارتی بوده و مدرك محور نیستند در این مركز سازماندهی می گردد.
وی ادامه داد: یكی از دستاوردهای مهمی كه در حوزه آموزشی صورت گرفت این بود كه با اتخاذ سیاست های روشن تعداد دانشجویان خارجی در كشور سه برابر شد و این دستاورد مهمی بود كه از بیش از 40 كشور خارجی دانشجو در كشور جذب شد كه این مساله را می توان بعنوان حركت به سمت كسب مرجعیت علمی دانست.
دبیر ستاد تحول و نوآوری در آموزش عالی سلامت با اشاره به اینكه به نظر می رسد برنامه های تحول آموزش در ریل درستی قرار گرفته و در مسیر درستی حركت می كند اظهار داشت: با اجرایی شدن بسته های طرح تحول سلامت اقدامات ستادی و منطقه ای كاملا شفاف شده است.
پورعباسی بیان كرد: هم اكنون 1500 اقدام وجود دارد كه برای سال آینده تعیین شده است و بعنوان مامویت مناطق آمایشی در نظر گرفته شده كه باید در جهت طرح تحول سلامت صورت گیرد.
وی اضافه كرد: از شاخص ترین فعالیت هایی كه در سال 97 در حوزه طرح تحول آموزش سلامت صورت خواهد گرفت بازنگری كریكلوم های آموزشی است كه به شكلی این برنامه ها باید بیش از بیش منطبق با نیاز های فعلی كشور شوند و در این راستا ممكن است برخی برنامه ها تغییراتی بكنند.
دبیر ستاد تحول و نوآوری در آموزش عالی سلامت اضافه كرد: همینطور امسال اگر برنامه جدید آموزشی نیاز باشد تدوین خواهد شد و این مساله بعنوان فرایند جاری در سال 97 با قوت پیگیری می گردد.
پور عباسی ادامه داد: توسعه آموزش های مهارتی مساله جدی در حوزه آموزش مساله مهمی در كشور است كه در سال 97 در جهت برنامه های تحولی آموزش علوم پزشكی به آن توجه می گردد.
وی در انتها با اشاره به ارتقاء كیفی بیمارستان های آموزشی در قالب طرح اعتبار بخشی آموزش بیمارستان ها در سال 97 تصریح كرد: در سال آینده همینطور در سال 97، 2 هزار عضو هیات علمی به بدنه دانشگاه های علوم پزشكی اضافه شود.1397/01/10
16:23:38
5.0 / 5
4878
تگهای خبر: آموزش , دانشجو , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما