معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی:

افزایش كارهای پژوهشی به ظرفیت هر استان بستگی دارد

افزایش كارهای پژوهشی به ظرفیت هر استان بستگی دارد این با من: معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی اظهار داشت: این نهاد تلاش كرده است در تمام استان ها با عنایت به ظرفیت ها و مزیت هایی كه وجود دارد یك یا دو مبحث را برای پژوهش انتخاب نماید.


محمدرضا پورعابدی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار نمود: جهاد دانشگاهی تلاش كرده است در تمام استان ها با عنایت به ظرفیت ها و مزیت هایی كه وجود دارد یك یا دو مبحث را برای پژوهش انتخاب نماید تا در آن حوزه های انتخابی بتواند سرآمد باشد و به واسطه آن مسائل و چالش هایی را كه در سطح منطقه ای و ملی وجود دارد پوشش می دهیم.

معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی ادامه داد: در اصفهان جهاد دانشگاهی در مطالعات شهری و فوق جاذبه ها و آب های ژرف فعالیت دارد. همینطور یك گروه برق هم در اصفهان فعالیت دارد كه نیازمندی هایی كه در بخش نظامی وجود دارد را تحت پوشش خود قرار داده است. زلزله در كرمان و بحث زلزله در یزد را با استفاده از مواد نوین و سرامیك های به روز مورد پژوهش قرار داده ایم و تلاش كرده ایم كارهای پژوهشی در سطح كشور افزایش پیدا كند، اما این افزایش به توانمندی هایی كه در سطح هر استان وجود دارد هم بستگی دارد.

وی اضافه كرد: بخش كمی از بودجه جهاد دانشگاهی توسط دولت تأمین می گردد. 20 درصد از هزینه های ما را دولت تأمین می كند و ما بقی هزینه ها توسط درآمدها و كارفرماهایی كه در بخش پژوهشی فعالیت دارند تأمین می نماییم، اما به جهت اینكه موضوعی شناسایی شود و به واسطه آن دانشی افزایش پیدا كند جهاد دانشگاهی حمایت های اولیه را انجام می دهد و سپس پژوهشگرها با عقد قرارداد با كارفرما می توانند بقیه هزینه های خویش را تأمین كنند.1396/11/05
13:41:34
5.0 / 5
4961
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما