معاون فرهنگی وزیر علوم خبرداد؛

رشد ۷۲ درصدی تشكل های اسلامی دانشجویان طی ۴ سال قبل

رشد ۷۲ درصدی تشكل های اسلامی دانشجویان طی ۴ سال قبل این با من: معاون فرهنگی وزیر علوم از رشد ۷۲ درصدی تعداد تشكل های اسلامی دانشجویان طی ۴ سال قبل اطلاع داد.به گزارش این با من به نقل از مهر، غلامرضا غفاری در بخشی از برنامه گفتگوی خبری ۲۰، درباره فعالیت تشكل های دانشجویی اظهار داشت: بخش مهمی از مشاركت دانشجویان در قالب تشكل های دانشجویی انجام می گردد این تشكل ها هم به صورت های مختلف فعالیت می نمایند.
وی ادامه داد: بعضی از تشكل ها، بعنوان انجمن های علمی فعالیت می نمایند كه اكنون ۹ هزارو ۳۸۸ انجام علمی در دانشگاه های كشور فعال می باشند و اگر این تعداد را با سال ۹۲ مقایسه نماییم، یك رشد ۵۳ درصدی را انجمن های علمی شاهد می باشیم.
معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم اضافه كرد: تابحال حدود ۳۶ اتحادیه مربوط به انجمن های علمی تشكیل شده كه در حوزه دانش تخصصی خود مشغول فعالیت هستند.
وی اضافه كرد: در كنار این تشكل ها، حدود ۳۲۲ واحد تشكل اسلامی دانشجویان، در دانشگاه ها فعال می باشند كه ۱۰۸ تشكل آن مربوط به بسیج دانشجویی است و مابقی هم سایر تشكل های اسلامی هستند.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم اضافه كرد: در تشكل های اسلامی دانشجویان با تعداد این تشكل ها در سال ۹۲، رشد ۷۲ درصدی را نشان داده است. علاوه براین تشكل های، كانون های دانشجویی فرهنگی هم در عرصه های مختلف دینی، مذهی، ادبی فرهنگی و... فعال می باشند.
وی ادامه داد: به لحاظ تعداد، تشكل های دانشجویی رشد خوبی داشته اند ولی انتظار ما این است كه جمعیت تحت پوشش این تشكل ها هم افزایش یابد.

1396/11/03
13:23:09
5.0 / 5
4694
تگهای خبر: انجمن , دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما