خدمات رسانی دانشجویان دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه به زائران اربعین حسینی

خدمات رسانی دانشجویان دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه به زائران اربعین حسینی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه از خدمات رسانی ۷۰ نفر از دانشجویان این دانشگاه به زائران مراسم راهپیمایی اربعین حسینی اطلاع داد و اظهار داشت: این دانشجویان با استقرار در چادرها و پایگاه هایی تعیین شده در طول مسیر اعزام زائران به كربلای معلی، به آنها خدمات درمانی، پزشكی و مشاوره ای دادند.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دكتر غلامی با بیان این كه این خدمات شامل خدمات پزشكی، سلامت از جمله تست فشار خون، تست قند خون، ویزیت رایگان، توزیع و تجویز دارو بود، تصریح كرد: این خدمات كه از جانب دانشجویان دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه به زائران عرضه می شود، از فاصله زمانی یك هفته مانده به اربعین آغاز شده و تا آخر هفته و هنگام برگشت زائران این خدمات رسانی ادامه خواهد داشت.
وی همینطور از استقرار چهار موكب خدمات رسانی به زائران در طول مسیر عزیمت و بازگشت زائران اطلاع داد و اظهار داشت: این موكب ها كه توسط تشكل ها و كانون های دانشجویی دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه دایر شده است، به زائران حسینی، خدمات مختلف فرهنگی و پزشكی از جمله توزیع بروشور، راهنمایی زائران، مشاوره زائران در زمینه های پزشكی و سلامت و... عرضه می دهند.
غلامی همینطور از فعالیت ۳۰ نفر از دانشجویان دانشگاه علوم پزشكی در اسكان زائران حسینی اطلاع داد و اظهار داشت: كار اسكان تعدادی از زائران با همكاری بسیج جامعه پزشكی صورت گرفت.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه همینطور از استقرار و فعالیت موكب های مختلف در مسیر كربلای معلی به نجف به مدت یك هفته اطلاع داد و اظهار داشت: بعضی از كاركنان و مسئولان دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه از جمله مدیر دانشجویی این دانشگاه با حضور در این موكب، به زائران خدمات مختلف رفاهی، فرهنگی و درمانی عرضه داده اند.
غلامی همینطور از فعالیت دانشجویان دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه در امر آموزش مسائل بهداشتی به زائران اطلاع داد و اظهار داشت: تیمی از دانشجویان این دانشگاه در قالب كلاس های آموزشی، مسائل بهداشتی از جمله نحوه رعایت بهداشت در مساله تغذیه زائران در طول سفر را برعهده دارند.
به گزارش مفدا، غلامی با تاكید بر اینكه حضور میلیونی زائران با پای پیاده از شرق و غرب و دور و نزدیك به سمت كربلای مقدس، كنگره عظیمی است كه به دنیا امام حسین(ع) را معرفی می كند، اظهار نمود: باید این مراسم پیاده روی هر سال باشكوه تر از سال قبل برگزار شود؛ چراكه راهپیمایی اربعین مانور قدرت شیعیان است و بطور قطع حضور افراد مختلف بخصوص پزشكان، جهادگران و بسیجیان در مراسم راهپیمایی اربعین و خدمات رسانی به زائران، سبب امنیت خاطر زائران می گردد.


 

1396/08/19
17:09:25
5.0 / 5
4825
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما