رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها تاكید كرد

لزوم تقویت و ارتقاء دانشگاه فرهنگیان

لزوم تقویت و ارتقاء دانشگاه فرهنگیان به گزارش این با من، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: تربیت معلم، مسئولیت مهمی است و اتفاقات متعدد نباید ذره ای در انجام وظیفه شما بکاهد. دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه حاکمیت جمهوری اسلامی است و تمام ارکان آن باید در تراز حاکمیت جمهوری اسلامی باشند.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها؛ در آیین افتتاحیه سی و سومین اجلاس سراسری مدیران دانشگاه فرهنگیان با شعار " دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه آینده" و نشست سالانه مسؤلان دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در دانشگاه؛ عنوان کرد: معلم ها نقش کلیدی در زندگی انسان ها دارند و هیچ کس نمی تواند جایگزین این نقش ها شود.
وی ضمن اشاره به پیام روز گذشته رهبر انقلاب به بیست و دومین اجلاس نماز، خاطرنشان کرد: معظم له در بین تمام نهادهای متولی نماز، از لفظ بخصوص برای دانشگاه فرهنگیان استفاده کردند و این نشان دهنده جایگاه مهم و ویژه این دانشگاه نزد رهبر معظم انقلاب است.
حجت الاسلام و المسلمین رستمی با اشاره به اینکه هر فردی در شغلش مسئولیت های مهمی دارد، اضافه کرد: مسئولیت تربیتِ معلم، بی نظیر است. دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه راهبردی نظام است و شما در این دانشگاه، فرماندهان عرصه تعلیم و تربیت و نسل آینده را تربیت می کنید.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها افزود: تربیت معلم، مسئولیت مهمی است و اتفاقات متعدد نباید ذره ای در انجام وظیفه شما مشکل ایجاد نماید. دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه حاکمیت جمهوری اسلامی است و تمام ارکان آن باید در تراز حاکمیت جمهوری اسلامی باشند.
وی ضمن اشاره به برگزاری جلسه هیات امنا دانشگاه فرهنگیان برای نخستین بار با حضور رئیس جمهور، خاطرنشان کرد: آیت الله رئیسی، عنایت ویژه ای به دانشگاه فرهنگیان دارد. دانشگاه فرهنگیان در کنار تربیتِ معلم، طبق مصوبه هیات امنا، بازسازی و بهسازی معلمان آموزش و پرورش را هم برعهده گرفته است.
حجت الاسلام و المسلمین رستمی بر لزوم تقویت و ارتقای دانشگاه فرهنگیان تاکید و اضافه کرد: ضروریست دانشگاه فرهنگیان، ستاد، قوت اعتقادی و باور، قوت اجرایی و توانمندی به بخش های اجرایی قوی داشته باشد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان؛ مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها افزود: ضروریست عالیترین سطح گزینش در دانشگاه فرهنگیان اعمال شود و ذره ای کوتاهی از سطح گزینش قابل قبول نیست. کسانی که در کنکور تست بهتر زده اند لزوما نباید وارد دانشگاه فرهنگیان شوند، بلکه کسانی که شایسته تر هستند و روحیه معلمی دارند، باید وارد این دانشگاه شوند.
وی دانشگاه فرهنگیان را موتور متحرکه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برشمرد و اضافه کرد: هر تغییری در آموزش و پرورش و چگونگی تربیت نسل آینده، از دانشگاه فرهنگیان شکل می گیرد.
منبع:

1401/11/08
12:13:47
5.0 / 5
190
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , علم , كنكور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما