ایجاد مركز بین المللی آموزش زبان فارسی در پردیس دانشگاه تهران

ایجاد مركز بین المللی آموزش زبان فارسی در پردیس دانشگاه تهران این با من: همزمان با روز جهانی زبان فارسی و بزرگ داشت معمار زبان فارسی حکیم فردوسی، مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی در پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران افتتاح شد.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دانشگاه تهران اعلام کرد؛ مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی در پردیس بین المللی کیش این دانشگاه به اقتضای مأموریت و مسئولیت ملی و بین المللی پردیس و با امکان سنجی همه جانبه و درخواست و پی گیری پردیس و دانشگاه و ارزیابی و سرانجام صدور مجوز قطعی از جانب وزارت علوم، به جرگه ی مراکز مهم آموزش زبان فارسی به زبان آموزان خارجی پیوست.
دانشگاه تهران دارای قدیم ترین بخش آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان است و از زمان نوگشایی خود، با زمینه سازی، دعوت و استقبال از پژوهش گران و علاقه مندان به زبان فارسی در سرتاسر جهان، به هم افزایی و آموزش زبان و فرهنگ فارسی همت گماشته است و امروزه کمتر استاد نامدار آشنا با زبان فارسی را در جهان می شناسیم که بگونه ای با بخش دانشجویان خارجی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران، پیوند نداشته باشد.
هم چنین، کرسی های زبان فارسی دانشگاه تهران در دانشگاه های معتبر جهان، حاصل ایده های سازنده و تلاش استادان نامدار دانشگاه تهران در دهه های گذشته است که، مشعل زبان و فرهنگ فارسی را در جهان، برافروخته نگاه داشته است.
حضور و توسعه ی زبان فارسی در دانشگاه های آکسفورد، مادرید، پکن، استراس بورگ، پاریس، بلگراد، مسکو، پرینستون، فلورانس، کراکوف، بامبرگ و توکیو، نمونه های روشن مسؤولیت پذیری نماد آموزش عالی کشور در مقابل زبان و فرهنگ ملی است.
مرکز آموزش زبان فارسی پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران، با هدف آموزش زبان و فرهنگ ایران به دانشجویان خارجی و فرزندان ایرانی خارج از کشور، و به پشتوانه ی تجربه ی دانشگاه تهران، در مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی(دهخدا)، دانشکده ی ادبیات و علوم انسانی و متخصصان آموزش زبان فارسی و گروه های آموزشی مرتبط در پردیس بین المللی کیش، به راه افتاده است و با عنایت به رویکرد مشترک دانشگاه تهران و منطقه ی آزاد کیش در میان المللی سازی آموزش عالی، بی شک، جایگاهی اعتمادآفرین در بین دانشگاه های حاضر در این جزیره ی راهبردی، خواهد یافت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، توسعه ی زبان و فرهنگ فارسی، هم افرایی و راه اندازی دوره ی مشترک با دانشگاه های معتبر جهان، تبادل استاد و دانشجو و راه اندازی رشته مقطع های بین المللی، از مهم ترین رویکردهای بین المللی سازی دانشگاه تهران در پردیس بین المللی کیش است.
منبع:

1400/02/26
14:45:54
5.0 / 5
844
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , تخصص , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما