لباس های هوشمندی كه بدن را تحت نظر می گیرند!

لباس های هوشمندی كه بدن را تحت نظر می گیرند! پژوهشگران دانشگاه ˮام.آی. تیˮ، لباس های هوشمندی طراحی نموده اند که می توانند به بررسی وضعیت بدن کاربر بپردازند و در عین حال مانند لباس های معمولی نرم و راحت هستند.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، فناوری پوشیدنی اغلب مفیدست اما به ندرت می تواند به آسانی لباس های مورد علاقه کاربران باشد.
پژوهشگران دانشگاه "ام.آی. تی"(MIT) اهتمام دارند میزان راحتی این فناوری را بالا برند. آنها لباس های هوشمندی طراحی نموده اند که تجهیزات الکترونیکی آنها می توانند حتی حرکات ظریف تر بدن را ردیابی کنند و در عین حال، احساس پوشیدن یک لباس نرم و راحت را به کاربر بدهند.
پارچه های این لباس ها که به کمک ماشین و با بهره گیری از مواد معمولی و نیمه رسانا بافته می شوند، می توانند نسبت به فشار واکنش نشان دهند و به شکل های سه بعدی دلخواه درآیند. یادگیری ماشینی، به تنظیم و اصلاح حسگرها کمک می نماید تا خروجی ثابتی داشته باشند.
در همین حال شبکه های عصبی، ورودی های خام را به داده های قابل استفاده تبدیل می کنند و به پیش بینی وضعیت می پردازند. نتیجه این فرایند، سیستمی است که نه فقط می تواند خیلی از داده ها را بدون سر و صدا ثبت کند، بلکه بدون نیاز به حسگرهایی که در سراسر بدن قرار می گیرند، به درک آنچه که کاربر انجام می دهد، می پردازد.
نمونه های اولین این فناوری، طیف گسترده ای از امکانات را پوشش می دهند. دستکش می تواند آنچه را که کاربر لمس می کند، تشخیص دهد و جوراب می تواند به تشخیص چمباتمه زدن یا ایستادن روی نوک انگشتان بپردازد. جلیقه هوشمند می تواند حالت های نشستن و حتی بافت کاناپه ای را که روی آن نشسته اید، تشخیص دهد. آستینی که با این پارچه تهیه شده است، در مقابل فشار وارد شده به بازوی کاربر واکنش نشان میدهد.
این فناوری با بهره گیری از مواد مقرون به صرفه تولید شده است و می تواند بسادگی به تولید انبوه برسد.
افرادی که تحت مراقبت قرار دارند، در صورت مشاهده نشانه های در خصوص افتادن می توانند از این فنآوری کمک بگیرند. این فناوری حتی می تواند به ربات ها کمک نماید. می توان به ربات ها یاد داد که از وظایف تقلید کنند یا این که می توان آنها را به یک پوست با حس لامسه پیشرفته مجهز کرد که معمولا فاقد آن هستند. به عبارت دیگر، این فناوری حتی اگر قسمتی از کمد لباس های شما نباشد، باز هم می تواند مفید واقع شود.1400/01/05
16:23:05
5.0 / 5
581
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما