انتشار مقاله دانش آموخته ایرانی در مجله معتبر علمی

انتشار مقاله دانش آموخته ایرانی در مجله معتبر علمی این با من: مقاله پژوهشی مهندس بهنام امینی، دانش آموخته کارشناسی ارشد مهندسی برق قدرت دانشگاه حکیم سبزواری در مجله معتبر بین المللی Electric Power Systems Research - Journal - Elsevier به چاپ رسید.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، این مقاله با موضوع «کنترل مبدل های واسط منابع تولید پراکنده در ریزشبکه ها با بهره گیری از کنترل کننده تناسبی-رزونانسی مرتبه کسری» مستخرج از پایان نامه دوره کارشناسی ارشد مهندس بهنام امینی و حاصل تحقیقاتی مفصل است که با راهنمایی دکتر رضا روشنفکر و مشاوره دکتر احمد حاجی پور، استادیار و عضو هیات علمی دانشکده مهندسی برق دانشگاه حکیم سبزواری به رشته تحریر درآمده است.
این مقاله با عنوان: ” Interface Converter Control of Distributed Generation in Microgrids Using Fractional Proportional - Resonant Controller “ به معرفی یک کنترل کننده تناسبی – رزونانسی مرتبه کسری مورد استفاده در کنترل مبدل های واسط منابع تولید پراکنده در ریزشبکه ها می پردازد. کنترلرهای تناسبی – رزونانسی مرتبه کسری (FPR) دارای عملکرد بسیار دقیق تر و بهتری نسبت به سایر کنترلرهای متعارف مورد استفاده در ریزشبکه ها و بارهای غیرخطی هستند.
استفاده از محاسبات مرتبه کسری و دستیابی به این کنترلر جدید سبب کاهش چشم گیر هارمونیک های سیستم و افزایش پارامتر های کیفیت توان و پایداری ریزشبکه ها می شود و همین طور عملکرد بسیار بهتر و مقاوم تر سیستم را تحت شرایط بار غیرخطی ممکن می سازد. این کنترل کننده مرتبه کسری بطور قابل توجهی می تواند عملکرد اینورتر موجود در ریزشبکه را بهبود ببخشد و برای تمام سیستم های غیرخطی مورد استفاده قرار می گیرد.
دستیابی به یک منطقه بیشتر از ثبات، انعطاف پذیری بالاتر و عملکرد قویتر از مزایای اصلی این استراتژی هستند. کنترل کننده پیشنهادی برای کنترل ولتاژ و هم حلقه های داخلی کنترل جریان مبدل استفاده می شود. کنترل کننده FPR پیشنهادی، پارامترهای کیفیت توان DG ها را در میکروگریدها بیش از دیگر کنترل کننده های معمولی بهبود می بخشد.
همچنین، تنظیم ضرایب این کنترلر توسط الگوریتم بهینه سازی ازدحام ذرات ( PSO ) بهینه سازی شده است که منجر به ارائه روشی جدید با نام PSO-FPR می شود. فرمولاسیون کنترل کننده جدید در یک ریزشبکه با بار غیر خطی صحت سنجی شده است. در نهایت، نتایج نشان میدهد که مقدار اعوجاج هارمونیکی کل ( THD ) ولتاژ خروجی اینورتر بسیار کاهش یافته است.
بنابر اعلام روابط عمومی وزارت علوم؛ مهندس بهنام امینی در زمان تحصیل دانشجوی ممتاز کارشناسی ارشد مهندسی برق قدرت دانشگاه حکیم سبزواری بوده و با معدل الف (۱۹.۱۶) فارغ التحصیل شده است و الان در مقطع دکتری رشته برق قدرت دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران مشغول به تحصیل است.
علاقمندان برای دسترسی به این مقاله می توانند به لینک زیر مراجعه کنند:
https: //www.sciencedirect.com/science/article/pii/S037877962100078X
منبع:

1399/12/12
21:21:39
0.0 / 5
1025
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما