دانشگاه شهید بهشتی برگزار می كند؛

همایش ملی آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان

همایش ملی آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان این با من: سومین همایش ملی دوسالانه آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان، اول و دوم بهمن ماه امسال، انجام خواهد شد.به گزارش این با من به نقل از ایسنا، سومین همایش ملی دوسالانه آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان، به میزبانی دانشگاه شهید بهشتی، روزهای چهارشنبه و پنج شنبه، اول و دوم بهمن ماه سال ۱۳۹۹ برگزار می گردد.

اولین دوره این همایش در سال ۱۳۹۵ با محوریت واکاوی منابع آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان و همایش دوم در سال ۱۳۹۷ با محوریت استانداردسازی مواد آموزشی برگزار شده بود. اینک سومین دوره این همایش با محوریت آموزش ادبیات، تاریخ و فرهنگ به غیرفارسی زبانان به صورت مجازی برگزار می گردد.

این همایش شامل شش نشست با عناوین «نقد و بررسی منابع آموزشی»، «ایران شناسی»، «جایگاه فرهنگ در آموزش زبان فارسی»، «دستور آموزشی»، «محتوای چندرسانه ای در آموزش و مطالعات زبان فارسی»، «گسترش زبان فارسی در جهان؛ پیشرفت ها و چالش ها» است.

در این جلسه ها، سخنرانان نتیجه مطالعات و پژوهش های خود در زمینه های مختلف را به صورت سخنرانی ارائه می کنند. علاوه بر آن، یک نشست به گفت و گو درباره‌ی «آموزش زبان فارسی؛ مجالی برای ترویج فرهنگ و تاریخ ایران» با حضور استادانی از دانشگاه تهران، دانشگاه شهید بهشتی و بخش شرق شناسی دانشگاه گرجستان اختصاص دارد. مقالات برگزیده‌ی این همایش، در مجله‌ی تاریخ ادبیات (ویژه نامه‌ی همایش) منتشر خواهد شد.

این همایش توسط مرکز بین المللی آزفا با همیاری معاونت پژوهشی دانشکده‌ی ادبیات و معاونت پژوهشی دانشگاه شهیدبهشتی و وبینار بهشتی به صورت مجازی برگزار می شود.

محورهای این همایش شامل: نقش ادبیات، تاریخ و فرهنگ ایران در گسترش آموزش زبان فارسی، تاریخ آموزش زبان فارسی در داخل و خارج از مرزهای ایران، نقش سایر کشورهای فارسی زبان در اشاعه زبان فارسی در گذشته و امروز، بررسی فعالیت نهادهای آموزش زبان فارسی در خارج از ایران، خدمات ایرانشناسان غیرایرانی به زبان فارسی، بررسی و نقد و استانداردسازی منابع آموزش زبان فارسی، تدوین منابع آموزش زبان فارسی با محوریت اهداف ویژه (ادبیات؛ تاریخ فرهنگ و ایران شناسی)، روش ها و نظریه های آموزش زبان فارسی و راهکارهای بومی سازی آنها، اصول و مبانی سطح بندی محتوای آموزشی، روش های آزمون سازی، تهیه محتوای چند رسانه ای در آموزش زبان فارسی، آموزش زبان فارسی در بسترهای مجازی و مبتنی بر وب (باتوجه به بحران های کنونی) و رابطه آموزش زبان فارسی و سایر مطالعات میان رشته ای است.

بر اساس اعلام اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، برای ورود به جلسه‌ی هر سخنرانی، در زمان مقرر بوسیله لینک به آدرس اینترنتی https: //sbu.ac.ir/webinar قابل دسترسی است.

منبع:

1399/10/30
22:53:59
0.0 / 5
594
تگهای خبر: آزمون , آموزش , اینترنت , پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما