طراحی و ساخت نرم افزار تشخیص و غربالگری كووید-۱۹

طراحی و ساخت نرم افزار تشخیص و غربالگری كووید-۱۹ این با من: با تلاش فناوران دانشگاه الزهرا، علوم پزشکی بقیه الله(عج) و یکی از زیرمجموعه های جهاددانشگاهی، نرم افزار ˮتشخیص و غربالگری بیماری کووید 19ˮ طراحی و ساخته شد.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، نرم افزار "تشخیص و غربالگری بیماری کووید ۱۹" بر طبق طرح پژوهشی "آنالیز گفتار بیماران مبتلا به کووید ۱۹ بمنظور امکان سنجی تشخیص زود هنگام برمبنای نتایج بررسی های آکوستیکی و هوش مصنوعی" که با تلاش دکتر ماندانا نوربخش عضو هیئت علمی دانشگاه الزهرا بعنوان مجری طرح، در صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران کشور تصویب شده بود، طراحی و ساخته شد.
در این طرح که حاصل فعالیت پژوهشی تعدادی از محققان دانشگاه الزهرا (س)، دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله اعظم، دانشگاه جندی شاپور اهواز و یکی از زیرمجموعه های جهاد دانشگاهی است، ابتدا صدای مبتلایان در مقایسه با صدای افراد سالم مورد بررسی قرار گرفت و باتوجه به تفاوت های معنادار بین صدای افراد مبتلا و سالم، نرم افزار "تشخیص و غربالگری بیماری کووید ۱۹" با بهره گیری از الگوریتم های هوش مصنوعی با صحت تشخیص ۹۰/۵ درصد طراحی و تولید شد.
در این طرح دکتر ماندانا نوربخش بعنوان مجری طرح، دکتر مارال آسیائی دانش آموخته دانشگاه الزهرا، دکتر امیر واحدیان عظیمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله الاعظم، سید شهاب آتشی دانشگاه جندی شاپور، عبدالصمد کرامت فر از زیرمجموعه های جهاددانشگاهی نیز بعنوان اعضای اصلی طرح حضور داشتند.
بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه الزهرا، این نرم افزار هم اکنون بوسیله آدرس https: //corona.alzahra.ac.ir/rec دردسترس است.
منبع:

1399/10/25
20:06:45
0.0 / 5
1014
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما