دستاوردی برای انجام ریزپهنه بندی لرزه ای كامل شهری پس از رخداد یك زلزله مخرب

دستاوردی برای انجام ریزپهنه بندی لرزه ای كامل شهری پس از رخداد یك زلزله مخرب به گزارش این با من محققان دانشگاه رازی موفق به عرضه روشی نوین در استخراج نقشه های تقویت ارتعاشات زلزله و دامنه ارتعاشات در مقیاس شهری شدند که دستاوردی مفید برای انجام ریزپهنه بندی لرزه ای کامل شهری پس از رخداد یک زلزله مخرب است.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، نتایج جدید ترین تحقیقات دکتر ایمان عشایری عضو هیئت علمی گروه مهندسی عمران دانشگاه رازی در مورد زلزله ۲۱ آبان ۱۳۹۶ با عنوان: Seismic Microzonation of Sarpol-e-zahab after Mw ۷.۳ ۲۰۱۷ Iran Earthquake; ۱D-Equivalent Linear Approach، مصادف با سالگرد وقوع این زلزله در مجله معتبر Bulletin of Earthquake Engineering (مجله رسمی انجمن اروپایی مهندسی زلزله) با درجه کیفی Q۱ و (۲۰۱۹) IF=۲.۶۰۲ منتشر گردید.
بر مبنای اعلام وزارت علوم، این پژوهش به بیان روشی نوین در استخراج نقشه های تقویت ارتعاشات زلزله و دامنه ارتعاشات (Shakemap) در مقیاس شهری می پردازد. همینطور این تحقیق دستاوردی بی سابقه از زلزله های رخ داده در ایران برای انجام ریز پهنه بندی لرزه ای کامل شهر سرپل ذهاب پس از رخداد یک زلزله مخرب را عرضه می دهد.

منبع:

1399/09/18
17:42:37
5.0 / 5
826
تگهای خبر: انجمن , پژوهش , دانشگاه , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما