ابزار جدیدی برای پیش بینی نتایج ناشی از كووید-۱۹

ابزار جدیدی برای پیش بینی نتایج ناشی از كووید-۱۹ پژوهشگران آمریكایی، ابزار جدیدی برای پیش بینی نتایج ناشی از كووید-19 ابداع نموده اند كه می تواند به پزشكان برای تصمیم گیری در مورد این بیماران كمك نماید.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا و به نقل از نیوزوایر، شرکت آمریکایی بهداشت و درمان معروف به "کایزر پرمننته"(Kaiser Permanente)، یک ابزار جدید ارزیابی ابداع کرده است که می تواند به پژوهشگران و پزشکان کمک نماید تا در بخش مراقبت های ویژه و مراکز درمانی، تصمیمات بهتری بگیرند.
پزشکان و پژوهشگران با کمک این ابزار جدید می توانند مطمئن شوند که بیماران به هنگام نیاز، درمان درست را دریافت می کنند. همینطور امکان پیشبینی شدت یافتن کووید-۱۹ و یا مرگ و میر ناشی از آن در افراد مبتلا به این بیماری فراهم می شود.
دکتر "آدام شارپ"(Adam Sharp)، از پژوهشگران شرکت کایزر پرمننته اظهار داشت: با شدت یافتن همه گیری کووید-۱۹ در کشور و در بین افراد بستری شده در بیمارستان، پزشکان باید در مورد بستری ماندن یا مرخص شدن بیماران فورا تصمیم بگیرند. ما ابزاری برای ارزیابی خطر ابداع کرده ایم که متغیرهای در ارتباط با بیماران متفاوت را مورد بررسی قرار می دهد و شاید بتواند نتایج بیماری را بدون احتیاج به آزمایشگاه و آزمایش های تشخیصی پیش بینی نماید.
نمره خطر می تواند برای پزشکان در تصمیم گیری هنگام بررسی بخش مراقبت های ویژه، مفید باشد.
این ابزار ارزیابی معروف به "COVAS score"، بیماری های مشترک، اضافه وزن، نشانه های حیاتی، سن و جنسیت را مورد بررسی قرار می دهد تا به تصمیم گیری بالینی در بخش مراقبت های ویژه و مراکز درمان کمک نماید. COVAS score در این پژوهش توانست احتمال مرگ بیماران یا نیاز آنها به مراقبت های تنفسی را به دقت پیش بینی نماید.
دکتر شارپ افزود: من از COVAS score با موفقیت برای ارزیابی بیماران خودم در بخش مراقبت های ویژه استفاده کردم و این ابزار توانست اطلاعات لازم را برای تصمیم گیری در مورد بیماران در اختیار من بگذارد. این کار می تواند به بیمارانی که کمتر در معرض خطر قرار دارند، اطمینان ببخشد و کسانی که میزان خطر در آنها بیشتر است، تشویق کند تا مراقبت های بیمارستانی را برای تسریع بهبودی خود دریافت نمایند.
پژوهشگران، بررسی خویش را از روز اول مارس تا ۳۰ آوریل سالجاری، روی ۲۶۶۰۰ بیمار بزرگسال با نشانه های کووید-۱۹ انجام دادند.
نتایج این پژوهش می تواند به پزشکان کمک نماید تا بدانند که کدام یک از بیماران دارای نشانه های کووید-۱۹ همچون تب، سرفه و تنگی نفس، بیشتر در خطر مرگ قرار دارند و یا باید از ونتیلاتور استفاده کنند.
این پژوهش، در "American Journal of Emergency Medicine" به چاپ رسید.1399/09/02
09:52:46
5.0 / 5
1136
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما