تویوتا طرح یك سیستم سوخت گیری خودكار را ثبت نمود

تویوتا طرح یك سیستم سوخت گیری خودكار را ثبت نمود این با من: شركت تویوتا طرحی را برای سوخت رسانی به خودرو های در حال حركت به ثبت رسانده است كه با كمك یك سیستم خودران صورت می گیرد.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا و به نقل از فیوچریسم، شرکت "تویوتا"(Toyota)، طرح اختراع یک سیستم خودکار سوخت رسان را به ثبت رسانده است که می تواند خودرا به محل مورد نظر برساند و سوخت مورد نیاز خودرو همچون بنزین، هیدروژن و یا شارژ باتری را تامین کند. عملکرد این سیستم مانند مخزن های نظامی است که سوخت هواپیماهای جنگی را در صورتیکه هر دو در آسمان هستند، تامین می کند.
این سیستم خودکار، یک بخش ذخیره سازی، یک مکانیسم تحویل سوخت و یک کنترل کننده مرکزی را شامل می شود. هنوز مشخص نیست که این سیستم، سوخت رسانی به وسیله نقلیه مقابل خودرا هنگام حرکت انجام می دهد و یا این کار فقط در حالت بی حرکت صورت می گیرد.
این سیستم می تواند پیش از بازگشت برای شارژ مجدد خود، چندین سوخت گیری را در یک مسیر واحد انجام دهد.
وجود حسگرها، GPS و پورت های خودکار سوختگیری به سیستم کمک می کنند تا همه این عملیات را در حالی انجام دهد که راننده در وسیله نقلیه خود نشسته است.
این سیستم هنوز یک در حد یک طرح است و احتمال آن وجود ندارد که به زودی به خط تولید برسد. انواع فناوری های شارژ وسایل نقلیه که رقیب این طرح هستند نیز می توانند مانع ورود چنین سیستمی به خط تولید شوند.
هنوز امکان خودکارسازی کامل چنین ایده هایی محقق نشده است و هنوز رانندگان برای هدایت خودرو در جاده ها مورد نیاز هستند. همین طور هوش مصنوعی در این طرح حضور ندارد تا به سیستم امکان دهد که خودرا به مکان مورد نظر برساند.
منبع:

1399/08/28
13:44:34
5.0 / 5
1160
تگهای خبر: شركت , فناوری , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما