ارائه سند استراتژیك هوش مصنوعی به شورای عالی انقلاب فرهنگی تا یك ماه آینده

ارائه سند استراتژیك هوش مصنوعی به شورای عالی انقلاب فرهنگی تا یك ماه آینده به گزارش این با من دبیر ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور از تصویب سند استراتژیك هوش مصنوعی در این معاونت آگاهی داد و اظهار داشت: تصویب نهایی این سند در شورای عالی انقلاب فرهنگی صورت می گیرد.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا دکتر مهدی محمدی امروز در حاشیه رونمایی از سکوهای بومی و برنامه ملی هوش مصنوعی با اشاره به تدوین سند هوش مصنوعی اضافه کرد: این سند در معاونت علمی به تصویب رسیده است و در صدد هستیم که این سند ملی را در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب برسانیم.
وی از ارائه این سند تا یک ماه آینده به این شورا آگاهی داد و تصریح کرد: رویکرد این سند پشتیبانی از فعالان هوش مصنوعی است، ضمن آنکه اولویت های این حوزه با حضور صاحب نظران این حوزه در این سند ملی تعیین شده است.
محمدی با اعلان اینکه ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی در امتداد تقویت استارتاپ های فناوری محور با تمرکز بر فناوری های دارای اولویت در حوزه اقتصاد دیجیتال پویش "ستارتاپ پلاس" را برگزار می نماید، اظهار نمود: شناسایی و پشتیبانی از اکوسیستم فناوری های نوظهور دیجیتال، کمک به ارتقای ظرفیت‏های اقتصاد دیجیتال، پایدارسازی ظرفیت‏های استارتاپ‏های دیجیتال از اهداف این پویش است.
وی با اعلان اینکه ۶ حوزه حمایتی در این ستاد در ۵ حوزه تدوین شده است، اشاره کرد: "هوش مصنوعی"، "بلاکچین"، "AR VR"، "اینترنت اشیا" و "هوشمند سازی" از 5 حوزه حمایتی این برنامه است و در واقع این فناوری‎ها جزو فناوری های کلیدی و آینده داری هستند که توجه به آنها در شرایط کنونی امری مهم بشمار می رود.
دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی با اعلان اینکه استارتاپ هایی که در این عرصه ها فعالیت می نمایند می توانند از این حمایت ها بهره مند شوند، اظهار داشت: اگر یک شتابدهنده قسمتی از هزینه های یک استارتاپ را بپردازد ما در معاونت علمی با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی دو برابر سرمایه گذاری های انجام شده به شتابدهنده ها وام خواهیم داد.
وی افزود: همین طور اگر این استارتاپ به موفقیت برسد، ما حمایت خود از شتابدهنده و استارتاپ را تبدیل به حمایت بلاعوض می نماییم.
محمدی با اعلان اینکه حمایت های پویش "استارتاپ پلاس" برای پشتیبانی از اکوسیستم فناوری نوظهور شامل "بوت کمپ ها"، "فاز شتابدهی"، "ایده های دانشگاهی"، "صندوق های پژوهش و فناوری/صندوق های خطر پذیر" و "سامانه راه نوآوری" می شود، تصریح کرد: هر یک از این بخش ها برمبنای قوانینی که تنظیم کرده ایم می توانند از حمایت های معاونت علمی برخوردار شوند تا شاهد محصولات فناورانه ۵ حوزه باشیم.
حمایت ها در بخش بوت کمپ
وی درباب حمایت ها در بخش بوت کمپ اظهار داشت: ما در معاونت علمی تا سقف ۵۰درصد هزینه شرکت کنندگان دوره های آموزشی با رویکرد بوت کمپ را مورد حمایت قرار می دهیم.
محمدی با اشاره به پشتیبانی از ایده های دانشگاهی اظهار داشت: پایان نامه های در رابطه با ۵ حوزه فناورانه که جزو بخش های اولویت دار در مقطع کارشناسی ارشد هستند نیز تا سقف ۱۰ میلیون تومان، دکتری تا سقف ۳۰ میلیون تومان و پسادکتری تا سقف ۵۰ میلیون تومان مورد حمایت قرار می گیرند.
دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال معاونت علمی اشاره کرد: همین طور در بخش «فاز شتابدهی» تا دو برابر هزینه شتابدهی(تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان) به استارتاپ های دارای MVP و قبل از مرحله مقیاس قرار دارند مورد حمایت قرار می گیرند. در صورت خروج از مرحله شتابدهی ۵۰درصد مبلغ قابل تبدیل به بلاعوض است.
محمدی درباب حمایت ها در بخش «صندوق پژوهش و فناوری/ صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر» که در چالش استارتاپ پلاس در نظر گرفته شده، اظهار داشت: با مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی تا ۴ برابر حجم سرمایه شرکت هایی که توسط صندوق پژوهش و فناوری یا صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر سرمایه گذاری شدند و در مرحله مقیاس هستند، مورد حمایت قرار میگیرند.
وی ادامه داد: در بخش همکاریهای دانشگاه-صنعت، نیز با مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی، شرکت های دانش بنیان و استارتاپ های بزرگ که تمایل همکاری با دانشگاه، اساتید دانشگاه و مراکز رشد دارند، تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان مورد حمایت قرار می گیرند.
دبیر ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال اظهار داشت: در بخش «سامانه راه نوآوری» نیز به شرکت کنندگان استارتاپ پلاس که در سامانه راه نوآوری خدمات خودرا عرضه کنند، سوبسید خدمات تا سقف ۳۰درصد در نظر گرفته می شود و کیف پول به مبلغ ۲۰ میلیون تومان شارژ خواهد شد.
رونمایی از ۳ پلت فرم حوزه هوش مصنوعی
محمدی با اعلان اینکه امروز از ۳ پلت فرم در حوزه هوش مصنوعی که دو پلت فرم مربوط به ارائه خدمات به کسب و کارها و یکی از آنها ارائه خدمات به مشتری است را رونمایی می نماییم، بیان کرد: این سه شرکت در یک سال قبل پروژه های زیرساختی در زمینه ارائه پلت فرم ارائه دهنده ماژول های هوش مصنوعی را با حمایت معاونت علمی و فناوری به مرحله اجرایی رساندند.
وی اشاره کرد: پیش بینی کرده ایم که تا ۵۰ سال آینده ۵۰هزار متخصص در زمینه هوش مصنوعی داشته باشیم که این امر به مدد شرکتها و استارتاپها محقق می شود؛ اگر بخواهیم متخصص از دانشگاهها داشته باشیم شاید سالی هزار متخصص دراین زمینه داشته باشیم.
وی ادامه داد: بنا بر این در همین راستا از ایده ها و پایان نامه ها منوط به مشارکت بخش خصوصی در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حمایت خواهیم کرد.
منبع:

1399/06/01
23:21:04
5.0 / 5
1607
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما