تولید 90 هزار ماسك توسط دانشجویان دانشگاه پیام نور

تولید 90 هزار ماسك توسط دانشجویان دانشگاه پیام نور این با من: معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه پیام نور از تولید روزانه 90 هزار ماسك توسط دانشجویان این دانشگاه آگاهی داد.


به گزارش این با من به نقل از دانشگاه پیام نور، محمدعلی کریمی با عنوان اینکه دانشگاه پیام نور در حوزه کارآفرینی به پیشرفت های شایان توجهی دست یافته است، اضافه کرد: تفاهم نامه دانشگاه پیام نور با معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری و انتخاب ۷ استان به صورت پایلوت با هدف مهارت آموزی نیروها و فراهم آوردن بسترهای اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه ها، به امضا رسید و استان مرکزی یکی از این استانها در حوزه پوشاک بود که خوشبختانه پیشرفت بسیاری دراین زمینه داشت. وی گفت: همزمان با شیوع بیماری کرونا و افزایش نیاز مراکز درمانی و مردم به ماسک و گان، طبیعتا به فراخور وضع موجود، رویکرد پژوهشی و فناوری دانشگاه نیز تغییر نمود و برای نمونه در استان مرکزی، آموزش ها در جهت تولید و عرضه ماسک و گان مورد نیاز این منطقه ارائه شد. کریمی اضافه کرد: با سرعت و کمتر از ۲۰ روز این اتفاق به سرانجام رسید و با کسب مجوز های وزارت بهداشت، ماسک های استاندارد برای نیاز مراکز درمانی استان مرکزی تولید شد. وی با عنوان اینکه بخش عمده ای از ماسک های مورد نیاز سازمان مرکزی و مجموعه استانهایی که درخواست داشتند نیز بوسیله استان مرکزی تامین شد، اشاره کرد: در مجموع از تولید روزانه ۹۰ هزار ماسک، ۳۰ هزار ماسک با روش سنتی و به کارگیری ۸۶ نیروی آموزش دیده با رویکرد آموزشی دانشگاه و ۶۰ هزار ماسک هم ماشینی و اتومات تولید شد که از این هفته عرضه می شود.

کریمی همین طور از تولید مواد ضدعفونی کننده مورد تایید وزارت بهداشت آگاهی داد و اظهار داشت: مهارت آموزان دانشگاه پیام نور در استانهای هرمزگان، قزوین، فارس و تهران نیز در زمینه تولید مواد ضدعفونی کننده مورد تایید وزارت بهداشت موفق بوده اند و توانستند نه فقط نیاز داخلی دانشگاه بلکه نیاز دیگر مجموعه های دولتی و غیر دولتی را تامین کنند.


منبع:

1399/05/08
21:24:52
5.0 / 5
1816
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما