پژوهشگران آمریكایی ابداع كردند

روش كم هزینه ای برای بهبود كارآیی پنجره های هوشمند

روش كم هزینه ای برای بهبود كارآیی پنجره های هوشمند به گزارش این با من پژوهشگران آمریكایی در بررسی جدید خود، روش كم هزینه ای ابداع نموده اند كه می تواند به رنگ آمیزی هوشمند پنجره ها و كاهش مصرف انرژی كمك نماید.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا و به نقل از تک اکسپلور، پژوهشگران "دانشگاه کلرادو بولدر"(CU Boulder)، روشی برای کنترل رنگ آمیزی هوشمند پنجره ها ابداع نموده اند تا شاید این کار با هزینه کمتر و به صورت کارآمدتری صورت گیرد و نسبت به روش های کنونی، دوام بیشتری هم داشته باشد.
پژوهشگران در این بررسی که به سرپرستی پروفسور "مایک مک گی"(Mike McGehee)، استاد بخش مهندسی و علوم کاربردی دانشگاه کلرادو بولدر صورت گرفته است، از یک روش برگشت پذیر "آبکاری الکترولیتی" (Electrodeposition) استفاده کردند که با استانداردهای صنعتی کنونی، متفاوت می باشد.
مک گی در اینباره اظهار داشت: آنچه ما در این پژوهش انجام داده ایم، ساخت یک سلول الکتروشیمیایی است. ما در این روش، یک الکترود شفاف و یک الکترود با یون های فلز در اختیار داریم. صفحه فلزی نازک با تغییر ولتاژ، راه نور را می بندد.
پژوهشگران در مقاله این پژوهش، به صورت مفصل توضیح داده اند که فلز چگونه می تواند با آبکاری الکترولیتی، روی یک الکترود شفاف قرار بگیرد تا راه نور را مسدود کند و سپس با دستکاری ولتاژ، از آن جدا شود تا پنجره باردیگر شفافیت خویش را به دست آورد. این پژوهش به صورت قابل توجهی، نحوه به کار بردن الکترولیت ها را برای رسیدن به نتایج مطلوب مورد بررسی قرار می دهد.
مک گی افزود: فناوری پنجره هوشمند، به کاربران امکان می دهد تا میزان نور خورشید و گرمایی که به خانه وارد می شود را بدون از بین بردن دید خود تنظیم کنند. رنگ کردن پنجره ها این امکان را فراهم می آورد که با حفظ حریم خصوصی، نور طبیعی بیشتری به خانه بتابد و نتایج مثبتی همچون کاهش مصرف انرژی داشته باشد. چنین پنجره هایی با وجود داشتن خصوصیت های مثبت، هزینه بالایی دارند و مشکلاتی را هم شامل می شوند که ما در مقاله خود به آن اشاره کرده ایم.
این روش جدید نهایتا می تواند به تولید شیشه هایی منجر شود که رنگ های مطلوب تری نسبت به رنگ های حاصل از فناوری های دیگر دارند و رنگ آمیزی آنها هم با سرعتی بیشتر از فناوری های دیگر انجام می شود.
محصول نهایی این روش نسبت به روش های دیگر، هزینه کمتری به همراه دارد.
مک گی افزود: تخمین هزینه های این کار دشوار است اما از آنجائیکه تولید پنجره با این تکنولوژی جدید، به ابزار خاص و بزرگی نیاز ندارد، می توان اظهار داشت که ساخت شیشه ها با سرعت انجام می شود؛ در نتیجه هزینه کمتری هم دارد.
این پژوهش، در مجله "Joule" به چاپ رسید.1399/03/17
23:38:40
5.0 / 5
2203
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما