معاون دانشگاه در گزارش این با من :

درخواست دانشگاه تهران برای تعیین بودجه تعمیر و تجهیز بر مبنای تورم

درخواست دانشگاه تهران برای تعیین بودجه تعمیر و تجهیز بر مبنای تورم به گزارش این با من معاون دانشجویی دانشگاه تهران با اشاره به اینكه اغلب خوابگاه های دانشگاه فرسوده و قدیمی هستند، اظهار داشت: از دولت و مجلس می خواهیم كه بودجه دانشگاه متناسب با تورم در نظر گرفته شود.سعید حبیبا در گفتگو با خبرنگار مهر پیرامون مباحث مطرح شده در نشست معاونین دانشجوی دانشگاه های كشور، اظهار داشت: این یك روال معمول است كه دولت هر ساله، بودجه خدمات رفاهی دانشگاه را به میزان مشخصی بالا می برد، با این وجود اما در این نشست، نظر ما بر این بود كه پیش بینی بودجه، باتوجه به نرخ تورم موجود، باشد.
وی با اشاره به اینكه صرفا نمی توان عدد و رقم مشخصی را برای افزایش اعلام كرد، اضافه كرد: ممكنست به طور مثال؛ نرخ افزایش ۱۰ درصد باشد، ولی در مقطعی از سال یك دفعه با تورم ۳۰ یا ۴۰ درصدی روبرو شویم؛ آنچه مشخص است این است كه شرایط كنونی؛ شرایط معمولی و با ثباتی نیست و نمی توان انتظار داشت كه با یك ضریب افزایش مبتنی بر شرایط نرمال و معمول، قدرتی ایجاد كرد كه بتوان با تاكید بر آن، مطالبات به جای دانشجویان را تأمین كرد.
حبیبا با تاكید بر درخواست دانشگاه تهران بر تعیین بودجه بر طبق نرخ تورم، افزود: ما سال قبل دقیقا با چنین مشكلی مواجه بودیم؛ جهش قیمتها و تورم سبب شد تا پیمانكاران ما باتوجه به قراردادهایی كه بر اساس قیمتهای زمان عقد قرارداد با ما بسته بودند، ناگهان، همگی در تنگنا قرار بگیرند.
معاون دانشجویی دانشگاه تهران به حساسیت مباحث در رابطه با دانشجویان، خصوصا مواردی همچون تغذیه و خوابگاه اشاره نمود و اظهار داشت: در بخش خوابگاهی هم، رفع نیاز ها به اندازه مبحث تغذیه حائز اهمیت می باشد و باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد. خوابگاه ها اصولا هزینه بر بوده و همواره احتیاج به بازسازی، تجهیز، تعمیرات و... دارند كه هم بسیار مهم و هم نسبتا پرهزینه است.
وی اضافه كرد: در جلسه مذكور اعلام كردیم كه انتظار ما در بخش خوابگاه این است كه دولت و مجلس در بحث بودجه باتوجه به شرایط كنونی، بودجه خوابگاه ها را تعیین كنند. خوابگاه های دانشگاه تهران اكثرا ساختمانهای قدیمی و فرسوده و بالطبع، نگهداری و تعمیر و بازسازی آنها هم بسیار پرهزینه است. بنابراین ما درباب بودجه تعمیر و تجهیز، تقاضا داشتیم كه از طرفی، بودجه سال جاری ما را به صورت كامل پرداخت و از طرف دیگر، برای سال آینده نیز، متناسب با تورم، بودجه ها را پیش بینی كنند.
حبیبا ادامه اداد: علاوه بر پیش بینی بودجه تعمیر و تجهیز، درخواست دیگر ما این است كه باتوجه به نیاز برخی ساختمانها به بازسازی اساسی و همین طور نیاز دانشگاه تهران به ایجاد و راه اندازی ساختمانهای خوابگاهی جدید، بودجه بندی دانشگاه تهران در این خصوص، با نگاه ویژه صورت بگیرد.
وی گفت: همه می دانیم كه كشور هم اكنون در شرایط خاصی قرار دارد و عبور و برون رفت از این شرایط تعامل و مشاركت همه دستگاه ها را می طلبد، با این وجود اما باید به این مهم توجه خاص داشت كه بودجه های كنونی، در بعد معاونت دانشجویی كفاف نیازها و هزینه ها را نمی دهد و امیدواریم با تلاش ها و رایزنی ها بتوانیم مسئولین را مجاب به افزایش بودجه در این بخش نماییم.

1398/10/28
14:56:22
5.0 / 5
4201
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما