رئیس پارك علم و فناوری استان اردبیل:

۳۵ درصد تسهیلات پارك در اختیار واحدهای فناور قرار می گیرد

۳۵ درصد تسهیلات پارك در اختیار واحدهای فناور قرار می گیرد به گزارش این با من رئیس پارك علم و فناوری استان اردبیل اظهار داشت: ۳۵ درصد از تسهیلات پارك علم و فناوری در اختیار هسته ها و واحدهای فناور قرار می گیرد.


حبیب ابراهیم پور در گفتگو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: در كل كشور بیشتر از ۴ هزار و ۵۰۰ شركت دانش بنیان وجود دارد كه از این تعداد ۲۶ مورد در استان اردبیل فعال می باشند كه در مرحله تولید انبوه، صادرات و واردات هستند. همینطور هم اكنون ۲۳۰ هسته و واحد فناور در اردبیل فعال است كه منجر به ایجاد اشتغال برای بیشتر از ۷۰۰ نفر شده كه حداقل ۳۰ درصد این واحدها هم به مرحله درآمدزایی رسیده اند.
رئیس پارك علم و فناوری استان اردبیل با اشاره به اینكه تا آخر سال در نظر داریم تعداد این واحدها و هسته های فناور را در اردبیل افزایش دهیم، اضافه كرد: در صورت تامین زیرساخت ها بخصوص مكان مناسب برای پارك احتمال افزایش این واحدها به بیشتر از ۳۰۰ با طرفیت اشتغال بیشتر از یك هزار نفر هم وجود دارد.
ابراهیم پور از استیجاری بودن تمام ساختمان های پارك علم و فناوری در اردبیل اطلاع داد و بیان كرد: در یك ماه گذشته ضلع شرقی دانشگاه آزاد را به صورت استیجاری در اختیار گرفتیم تا واحدهای فناور را با هدف ایجاد اشتغال پایدار در آنجه مستقر نماییم.
وی اقدامات پارك را مناسب ارزیابی كرد و اظهار داشت: برخلاف تصور عمومی كارهای فوق العاده ای انجام شده است.
رئیس پارك علم و فناوری استان اردبیل به وجود ایده های مختلف در بدنه پارك علم و فناوری استان اشاره و خاطرنشان كرد ۲۶ شركت دانش بنیان فعال زمینه اشتغال و درآمدزایی افراد صاحب ایده را در اردبیل فراهم نموده اند و ما قصد تبلیغ و توانمندسازی این واحدها را در سایت پارك داریم.
ابراهیم پور افزود: هم اكنون ۱۴۵هسته فناور داریم كه هر كدام از آنها دارای ایده های منحصربفرد و قابل عرضه است كه همچون آنها می توان به واحد های فعال در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، فناوری زیستی، مكاترونیك، گردشگری و صنایع خلاق و فناوری های نرم و هویت ساز و... اشاره نمود.
وی پارك را محلی برای تحقق رونق تولید دانست و اضافه كرد: در سالجاری ما توانستیم كارخانه نوآوری را در اردبیل بعنوان چهارمین كارخانه كشوری طی تفاهم نامه مشترك بین استانداری اردبیل، معاونت علمی و فناوری، پارك علم و فناوری اردبیل و سرمایه گذار بخش خصوصی راه اندازی كردیم كه در مسافرت رئیس جمهور به اردبیل فاز اول آن افتتاح رسمی خواهد شد.
رئیس پارك علم و فناوری استان اردبیل همینطور از طریق اندازی مركز رشد شهرستان مشگین شهر و پارس آباد اطلاع داد و اظهار نمود: ما در ماه گذشته نمایندگی كارگزاری صندوق دانشگاه تهران را در اردبیل راه اندازی كردیم كه امیدواریم با فعالیت این صندوق به سمت ایجاد صندوق پژوهش و فناوری مستقل استان حركت نماییم.
ابراهیم پور افزایش ۵۱۸ درصدی اعطای تسهیلات به شركت های دانش بنیان در سالجاری را خاطرنشان كرد و تصریح كرد: ما با راه اندازی مجمع خیرین علم و فناوری در اردبیل قصد حمایت مالی از این واحدها و هسته های فناور را داریم كه با راه اندازی این مجمع در استان جز مراكز پیشرو در كشور خواهیم بود كه دارای این مجمع است.
وی از پرداخت بالغ بر بیشتر از ۴۵۰ میلیون تومان تسهیلات به هسته ها و واحدهای فناور در اردبیل اطلاع داد و اظهار داشت: طبق بودجه تفصیلی ۳۵ درصد تسهیلات پارك را می توانیم در اختیار این واحدها قرار دهیم كه امیدواریم تا آخر سال این پرداختی ها تا سقف یك و نیم میلیارد تومان تا آخر سال افزایش می یابد.
1398/06/18
12:47:01
5.0 / 5
4124
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما