برگزاری اجلاس دانشگاه های تركیه ای عضو اتحادیه دانشگاه های قفقاز در تبریز

برگزاری اجلاس دانشگاه های تركیه ای عضو اتحادیه دانشگاه های قفقاز در تبریز به گزارش این با من رئیس دانشگاه تبریز از برگزاری اجلاس رؤسای دانشگاه های تركیه ای عضو اتحادیه دانشگاه های منطقه قفقاز به میزبانی دانشگاه تبریز اطلاع داد.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، میررضا مجیدی با اشاره به ظرفیت های دانشگاه های جمهوری تركیه و دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف همچون تولید علم و فناوری اظهار داشت: برگزاری این اجلاس و نمایشگاه جنبی توانمندی های علمی، تحقیقاتی و فرهنگی این دانشگاه ها برای معرفی ظرفیت ها و فراهم آوردن فرصتی جهت مذاكرات دوطرفه برای گسترش همكاریهای علمی ضروری می باشد.
وی با اشاره به اینكه این اجلاس روزهای ۳۰ و ۳۱ فروردین سال جاری برگزار می شود، اضافه كرد: بیشتر از ۱۵ تن از رؤسای دانشگاه های تركیه به همراه معاونان خود و هم پروفسور رمضان كوركماز، رئیس اتحادیه در جلسه بررسی نحوه همكاری ها حضور پیدا می كنند.
وی با اشاره به اهداف و برنامه های برگزاری این نمایشگاه هم اظهار داشت: هدف عمده برگزاری این نمایشگاه، شناساندن توانمندی های دانشگاه های فعال عضو اتحادیه دانشگاه های منطقه قفقاز در كشور تركیه جهت گسترش همكاریهای علمی آموزشی و برنامه تبادلات استاد و دانشجو است.
رئیس دانشگاه تبریز در بخش دیگر سخنانش ضمن معرفی ظرفیت های دانشگاه تبریز در بخش های مختلف بر سیاست راهبردی دانشگاه جهت حضور در عرصه های علمی بین المللی تاكید و اظهار نمود: دانشگاه تبریز هم بعنوان یكی از اعضای اصلی این اتحادیه و رئیس كارگروه همكاریهای علمی ایران و تركیه با تمام توان و امكانات برای معرفی توانمندی های علمی، آموزشی و فرهنگی كشور و هم ایجاد فرصت به منظور گفتگو در جهت گسترش تعاملات علمی و فرهنگی در برگزاری نمایشگاه و حضور رؤسای دانشگاه های تركیه ای نقش ایفا می كند.
اتحادیه دانشگاه های قفقاز دارای ۱۶۴ عضو از سراسر منطقه قفقاز و دانشگاه تبریز یكی از اعضای اصلی آن است.1398/01/12
15:45:17
5.0 / 5
4924
تگهای خبر: آموزش , دانشجو , دانشگاه , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما