به میزبانی جهاد دانشگاهی واحد علامه؛

مرحله نهایی هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان برگزار گردید

مرحله نهایی هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان برگزار گردید به گزارش این با من مرحله نهایی هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران نشان خواجه نصیرالدین طوسی به میزبانی جهاد دانشگاهی واحد علامه طباطبایی برگزار گردید.به گزارش این با من به نقل از جهاد دانشگاهی واحد علامه طباطبایی، هشتمین دوره مسابقات مناظره دانشجویان ایران با حضور مسئولین جهاد دانشگاهی و دانشگاه علامه طباطبایی به میزبانی جهاد دانشگاهی واحد علامه طباطبایی و معاونت فرهنگی دانشگاه علامه طباطبایی و با حضور ۱۰ تیم از دانشگاه علامه با رویكرد بررسی دستاوردهای چهل سالگی انقلاب اسلامی ۱۸ الی ۲۰ اسفند ماه در دانشكده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار گردید.
اولین مناظره بین تیم های تأمل بعنوان تیم موافق و تراز بعنوان تیم مخالف با گزاره «ارتباط مستقیم نهاد روحانیت با سیاست، سبب ایجاد فاصله میان مردم و روحانیت می شود» به دلیل عدم حضور تیم تراز با راهیابی تیم تأمل به مرحله بعد به آخر رسید.
دومین مناظره هم بین تیم اكسیر سخن بعنوان تیم موافق و تیم صبح بعنوان تیم مخالف با گزاره «همه پرسی استقلال یك قومیت (در صورت لزوم) می بایست در بین تمامی مردم آن كشور برگزار شود» با عدم حضور تیم اكسیر سخن و راهیابی تیم صبح به مرحله بعدی به پایان رسید.
در سومین مناظره تیم خاورمیانه بعنوان تیم موافق و تیم آیه بعنوان تیم مخالف با گزاره «در شرایط كنونی ایران نظام پارلمانی كارآمدتر از نظام ریاستی است» به بحث و مناظره نشستند و تیم آیه با ۹۵ امتیاز در مقابل تیم خاورمیانه با ۷۳ امتیاز با رأی و نظر داوران راهی دور بعدی مناظرات شد.
همچنین تیم ثامن الحجج بعنوان تیم موافق و تیم رویش بعنوان تیم مخالف با گزاره «علت اصلی ناآرامی های دی ماه ۱۳۹۶ نارضایتی اقتصادی مردم بود» به مناظره پرداختند كه تیم ثامن الحجج با ۱۰۲ امتیاز در مقابل تیم رویش با ۶۵ امتیاز به مرحله بعد رفت.
تیم منطق پارسی بعنوان تیم موافق و تیم گام دوم بعنوان تیم مخالف هم با گزاره «افزایش حضور اجتماعی زنان باعث تحكیم نظام خانواده می شود» با یكدیگر مناظره كردند كه در نهایت تیم گام دوم با برتری ۱۰ امتیازی به مرحله بعد راه پیدا كرد.
در مرحله بعدی از مناظرات هم ۶ تیم تأمل، بامداد، آیه، ثامن الحجج، گام دوم و منطق پارسی برای ورود به مرحله نیمه نهایی به رقابت پرداختند كه بدین ترتیب ۴ تیم تأمل، ثامن الحجج، صبح و منطق پارسی موفق به ورود به این مرحله شدند و مرحله مقدماتی با مشخص شدن ۴ تیم راه یافته به مرحله نیمه نهایی به پایان رسید.
همچنین مرحله نیمه پایانی در دانشكده روانشناسی و علوم تربیتی برگزار گشت كه نتایج آن به شرح زیر است:
در ابتدای این مسابقه مناظره ای با مبحث «ازدواج موقت چاره مناسبی برای پیشگیری از روابط نامشروع در سطح جامعه است» برگزار گردید و «تیم تأمل» بعنوان تیم موافق و «تیم ثامن الحجج» بعنوان تیم مخالف به بیان نظرات خود پرداختند كه گروه ثامن الحجج در این مناظره با رأی داوران برنده شد.
مناظره دوم با مبحث «پیشینه فرهنگی و تاریخی ما ایرانیان، خود به یكی از موانع توسعه فردی و اجتماعی بدل شده است» بین تیم «بامداد» بعنوان تیم موافق و تیم «منطق پارسی» بعنوان تیم مخالف برگزار و هر دو تیم به بیان نظرات خود پرداختند كه در نهایت گروه صبح در این مناظره برنده و به مسابقه فینال راه پیدا كرد.
بنابراین تیم ثامن الحجج و تیم صبح دو گروه راه یافته به فینال این دوره از مسابقات، مناظره ای با مبحث «بیداری اسلامی در منطقه متأثر از انقلاب اسلامی ایران است» برگزار كردند.
«تیم بامداد» بعنوان تیم موافق و «تیم ثامن الحجج» بعنوان تیم مخالف به بیان دیدگاه های خود پرداختند كه تیم ثامن الحجج در این مناظره برنده نهایی شد همینطور تیم تأمل بعد از بررسی و ارزیابی آیتم های استاندارد موجود بعنوان تیم اخلاق در این دوره از مسابقات ارائه شد.
در آخر به گروه های برتر لوح تقدیر و هدایایی اهدا شد، گفتنی است تیم برنده به مرحله منطقه ای راه پیدا خواهد نمود.

1397/12/24
00:27:44
5.0 / 5
4449
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما