سرپرست اداره امور تغذیه دانشگاه فردوسی مشهد مطرح كرد

نمایش ۵۰ نوع غذای سنتی و فرنگی در رستوران های دانشگاه فردوسی

نمایش ۵۰ نوع غذای سنتی و فرنگی در رستوران های دانشگاه فردوسی این با من: سرپرست اداره امور تغذیه دانشگاه فردوسی مشهد اظهار داشت: حدود ۴۰ الی ۵۰ نوع غذا در رستوران های این دانشگاه فردوسی سرو می شود و غذای بین المللی هم برای دانشجویان خارجی وجود دارد.


امیر سالاری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، ضمن بیان این مطلب، اظهار نمود: رستوران آزاد در دانشگاه فردوسی به آن معنا كه در وزارت علوم تعریف شده، وجود ندارد بلكه رستوران های دانشجویی موجود است كه با یارانه و یا به صورت آزاد اداره می گردند.
وی ادامه داد: تعریف رستوران آزاد در سایر دانشگاه ها به این صورت است كه دانشگاه یارانه ای را بابت استفاده دانشجویان از رستوران های خاص كه با عنوان رستوران آزاد نامیده می شوند، متقبل می شود ولی دانشگاه فردوسی این گونه نیست برای اینكه مانند برخی از دانشگاه ها به صورت یارانه ای و یا كاملاً آزاد سرویس می دهند.
سرپرست اداره امور تغذیه دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به اینكه در دانشگاه فردوسی پنج رستوران یارانه ای و حدود ۱۱ رستوران آزاد وجود دارد، عنوان كرد: دو رستوران جدید در دو دانشكده دانشگاه كه محدودیت فضا داشتند جانمایی و آنها را توسعه داده ایم، اما تریاها هم در دانشگاه مستقر هستند.

وی اشاره كرد: حدود ۳۰ الی ۴۰ درصد قیمت ها و اقلام غذایی در دانشگاه از نرخ مصوب اتحادیه پایین تر است و بعنوان یك قانون برای اعمال خواسته های دانشجویی كه در قرارداد آمده است، نظارت می شود و تخفیفات انواع ساندویچ ها و غذاهایی كه برای دانشجویان انجام می شود، نسبت به نرخ مصوب اتحادیه است.

سالاری اشاره كرد: برخی از تریاهای دانشگاه تغییر كاربری دادند و سبك نمایش غذاهای وزنی را به وجود آوردند كه طرح خاص و جالبی بود كه مورد استقبال دانشجویان باز قرار گرفت؛ در این طرح تنوع زیادی از انواع غذاهای سنتی و فرنگی در رستوران های دانشگاه دیده می شود.

وی افزود: انواع غذاها در یك میز بار توزیع می شود و دانشجو بر طبق میلی كه دارد از هر غذا به هر اندازه ای كه بخواهد بر می دارد و در نهایت آنها وزن می شوند و به صورت وزنی محاسبه قیمت صورت می گیرد و این امر مدل پیشرفته و خوبی بود كه ما به صورت پایلوت در مرحله اول اجرا كردیم و مقرر است در سایر دانشكده ها و رستوران های دانشجویی دانشگاه فردوسی توسعه

سرپرست اداره امور تغذیه دانشگاه فردوسی مشهد بیان كرد: چند امتیاز ویژه برای این سبك از نمایش غذا وجود دارد و آن این است كه غذا اصلاً اسراف نمی گردد و فرد به هر اندازه ای كه نیاز دارد برمی دارد و دانشجویان می توانند تنوع بیشتری از غذا را با مبلغ مشخص استفاده كنند و از همه مهم تر، در تریا و یا رستوران ها غذاهای فست فودی را حذف كردیم تا غذاهای سنتی و ایرانی برای دانشجویان ایرانی و خارجی نمایش شود.
1397/12/11
17:37:01
5.0 / 5
4353
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما