مشاور امور بانوان معاونت علمی ریاست جمهوری:

۲۰ درصد شركت های دانش بنیان توسط زنان تاسیس و یا اداره می گردند

۲۰ درصد شركت های دانش بنیان توسط زنان تاسیس و یا اداره می گردند این با من: مشاور امور بانوان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به نقش پررنگ زنان در تولید و تجاری سازی دانش، اظهار داشت: حالا ۲۰ درصد شركت های دانش بنیان توسط زنان تأسیس و یا اداره می گردند.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، زینب حمیدزاده امروز در مراسم افتتاح پنجمین نشست تبادل تجربیات علم و فناوری (STEP) در كشورهای اسلامی در دانشگاه كراچی پاكستان با اشاره به سوابق دیرین كشورهای اسلامی در زمینه دستاوردهای علمی اظهار نمود: بدون دیپلماسی علمی، رسیدن به دستاوردهای مهم در این حوزه ممكن نیست، ولی هم اكنون با وجود دستاوردهای مهم و درخشان كشورها در زمینه علمی، فقدان ارتباطات علمی مؤثر بین جوامع علمی مشهود است. نخستین گام برای حل این مشكل ایجاد شبكه ای مؤثر از دانشمندان و متخصصان مسلمان است.
حمیدزاده با اشاره به اقدامات بنیاد مصطفی (ص) در این زمینه تصریح كرد: نشست "استپ" با هدف ایجاد فضای همكاری بین دانشمندان مسلمان، شناخت دانشمندان و توانایی های آنها در زمینه های مختلف برگزار می گردد.
وی با تاكید بر ایجاد فرصت های مساوی برای دانشمندان در حوزه های مختلف دانش، مدیریت و سیاست، اظهار داشت: آمارها نشان داده است تفاوت زیادی بین زنان و مردان در حوزه تحصیلات تكمیلی و همین طور تشكیل مراكز تحقیقاتی و حضور زنان در این مراكز وجود دارد.
حمیدزاده با اشاره به تلاش كشورهای مختلف در زمینه توانمندسازی زنان، اشاره كرد: ایران در كنار همه فعالیت ها در حوزه علم و فناوری، تأسیس شركت های دانش بنیان را در دستور كار خود قرار داده است و با در نظر گرفتن تعداد قابل توجه دانشجویان زن در دانشگاه ها به دنبال افزایش مشاركت زنان در حوزه دانش بنیان است.
مشاور امور بانوان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: آمارها نشان داده است ۲۰ درصد شركت های دانش بنیان، توسط زنان تأسیس شده و با عنایت به توانمندی های زنان و افزایش حمایت ها انتظار داریم این میزان به ۴۰ درصد برسد.1397/12/08
15:22:47
5.0 / 5
4414
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما