معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی كاربردی:

۹۰ درصد فارغ التحصیلان دانشگاه علمی كابردی شاغل هستند

۹۰ درصد فارغ التحصیلان دانشگاه علمی كابردی شاغل هستند به گزارش این با من معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی كاربردی اظهار داشت: بیشتر از ۹۰ درصد فارغ التحصیلان ما مشغول به كار هستند كه نشان دهنده كیفیت فعلی این دانشگاه است.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، محسن محمدزاده شامگاه روز گذشته در اولین جشن دانش آموختگان دانشگاه علمی-كاربردی خراسان رضوی ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، اظهار نمود: برپایه آمار و ارقام دستگاه آموزش عالی كشور جزو موفق ترین دستگاه های اجرایی بعد از انقلاب اسلامی بوده است، چونكه نه تنها برنامه های پیش بینی شده این دستگاه را به خوبی اجرا كرده چه بسا جلوتر هم رفته است.
وی با اشاره به اینكه آمار و ارقام نشان داده است كه سیستم آموزش عالی ما امروز دستاوردهای بسیاری در حوزه پژوهشی، تولید علم و حركت در مرزهای دانش داشته است، اضافه كرد: قاعدتاً تولید دانش و حركت در مرزهای دانش دستاوردهای بزرگی برای نظام جمهوری اسلامی است اما به تنهایی كفایت نمی كند.

استقلال علمی ایران، مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی است
معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی كاربردی خاطرنشان كرد: ما امروز به این رسیدیم كه تولید دانش كافی نیست، بلكه تولید دانش در كنار تبدیل آن به علم و فناوری باید در اولویت دانشگاه ها باشد. چون كه تولید علم و فناوری و تجاری سازی آن سبب رسیدن ما به استقلال می شود. استقلال علمی یعنی ما بتوانیم در تولید علم روی پای خود بایستیم.
محمدزاده افزود: اگر در گذشته باید فرزندانمان را راهی كشورهای دیگر می كردیم، اما امروز خوشبختانه در اغلب رشته ها و در مقاطع تحصیلات تكمیلی فارغ التحصیل داریم كه خود گویای این است كه در این زمینه آموزش عالی به موفقیت رسیده است و به جهت اینكه در ادامه راه به مأموریت های خود بپردازد و به تولید ثروت برسد، باید در نوع آموزش های سنتی تغییر تولید كند.
وی با اشاره به اینكه به جهت اینكه نیازهای صنعت و جامعه را تأمین نماییم باید آموزش ما مهارتی باشند و در این برهه آموزش های علمی و كاربردی اهمیت می یابد، عنوان كرد: در اغلب قوانین مصوب و سیاست های كشور به دوره های مهارتی علمی كاربردی اشاره شده است.
معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی كاربردی اظهار داشت: دانشگاه علمی كاربردی در یك ربع قرن با بیشتر از یك میلیون و ۷۰۰ هزار فارغ التحصیل، ۵۱۰ رشته، پنج هزار و ۳۳۵ كد رشته محل و ۶۰۰ مركز علمی در سراسر كشور در تربیت دانشجویان مشاركت داشته است. ولی این آخر راه نیست بلكه ابتدای راه است و حتماً باید ارتقای كیفیت سرلوحه كار ما باشد.
محمدزاده با تاكید بر اینكه دانشگاه جامع علمی-كاربردی ارتقای كیفی را سرلوحه كار خود قرار داده است، اضافه كرد: دانشگاه علمی-كاربردی درصورتی موفق است كه ورودی، امكانات، مدرسین، مدیران با كیفیتی داشته باشد. همین كه بیشتر از ۹۰ درصد فارغ التحصیلان ما مشغول به كار هستند، نشان از كیفیت فعلی این دانشگاه است ولی بازهم باید در این زمینه كوشا باشیم.
وی تصریح كرد: خیلی از مردم فكر می كنند كه به فرزندانشان در دانشگاه های بزرگ با آموزش های كلاسیك اهمیت بیشتری داده می شود، در حالیكه اگر می خواهیم مشكل تولید و صنعت كشور حل شود باید مشوق فرزندانمان باشیم كه در دانشگاه جامع علمی كاربردی تحصیل كنند چون كه آنان علاوه بر دانش مهارت های لازم را كسب می كنند كه این امر تضمین كننده این است كه در بازار كار موفق باشند.1397/11/11
21:19:10
5.0 / 5
4309
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما