دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی:

خدمات ماهواره ای با بهره گیری از ظرفیت شركت های دانش بنیان پیگیری شود

خدمات ماهواره ای با بهره گیری از ظرفیت شركت های دانش بنیان پیگیری شود به گزارش این با من دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: برای توسعه صنعت پرتاب و ساخت ماهواره، باید از ظرفیت شركت های دانش بنیان بهره كامل ببریم.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، منوچهر منطقی با اشاره به اینكه پرتاب و ساخت ماهواره، منشا درآمد در حوزه خدمات و تجهیزات زمینی است، بیان كرد: ایران بعنوان یك كشور نوظهور در حوزه فضایی، باید توجه بیشتری به این مورد معطوف دارد و بحث خدمات ماهواره ای و تجهیزات زمینی با بهره گیری از ظرفیت های پرارزش شركت های دانش بنیان به صورت موازی پیگیری شود.

رییس مركز ملی فضایی ایران، در ادامه به وضعیت توانمندی كشورها در حوزه فضایی پرداخت و بیان كرد: ما توانسته ایم به فناوری و زیرساخت های لازم برای طراحی و ساخت ماهواره های آزمایشی، راكت های كاوشگر، پرتاب به مدار ارتفاع پایین و علوم اكتشافات فضایی دست پیدا نماییم.

به قول منطقی، در زمینه دستیابی به فناوری طراحی و ساخت ماهواره سنجش از دور و مخابراتی عملیاتی در حال كار هستیم و تلاش داریم با مشاركت جدی بین المللی این پروژه ها را سریع تر بومی سازی نماییم.
1397/10/08
22:44:06
5.0 / 5
4826
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما