دانشكده داروسازی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی میزبان رویداد جهانی TEDMED می گردد

دانشكده داروسازی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی میزبان رویداد جهانی TEDMED می گردد به گزارش این با من معاون پژوهشی دانشكده داروسازی از برگزاری همایش TEDMED با هدف اصلی پرورش دادن و گسترش ایده های بزرگ با تمركز بر موضوعات سلامت و پزشكی، در دانشكده داروسازی دانشگاه علوم پزشكی شهیدبهشتی اطلاع داد.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دكتر نیما نادری اظهار نمود: این رویداد هشتم دیماه از ساعت ۱۵ تا ۱۹ در سالن همایش های دانشكده داروسازی واقع در پردیس نیایش برگزار می گردد.
نادری با اشاره به رویكرد اصلی كنفرانس TEDMED توضیح داد: TEDMED یك كنفرانس سالانه است كه بر موضوعات سلامت و پزشكی تمركز داشته، و یك رویداد مستقل است كه تحت نظر و جواز كنفرانس تد و با نگاهی مشابه اما در حیطه علوم پزشكی، بهداشت و سلامت برگزار می گردد. این رویداد كه از سال ۲۰۱۰ به صورت كاملا مستقل و تحت نظر نهاد مستقل TEDMED برگزار می شود، امكانی را با نام TEDMEDLive در اختیار دانشگاه های علوم پزشكی سراسر جهان قرار داده است تا با برگزاری رویدادهای محلی در زمان كوتاهی بعد از برگزاری رویداد جهانی TEDMED و پخش فیلم های رویداد همان سال به بحث و گفتگو درباره آنها بپردازند.
وی اظهار نمود: دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی امسال برای بار دوم با كسب مجوز از TEDMED این رویداد بین المللی را برگزار می نماید و گروه های مختلفی از دانشجویان، دانش آموختگان و اعضای هیئت علمی در این رویداد بین المللی حضور خواهند داشت كه می توانند در ارتباط مستقیم با سخنرانان صاحب نام و حاضرین مطالبی فراگرفته و با دید بهتری به آینده ی خود و اطرافیانشان نگاه كنند.
معاون پژوهشی دانشكده داروسازی با اشاره به طرح مباحث مختلف در همایش TEDMED دررابطه با سلامت، اطلاعات و تكنولوژی اظهار داشت: در این مراسم سخنرانان تجربیات شخصی و كارآمد خویش را با نگاه اجمالی به آینده بهداشت و درمان تركیب می كنند.
وی تصریح كرد: این كنفرانس در واقع تجمعی از حضور نابغه ها و نوآورترین پیشگامان تكنولوژی، رسانه و سرگرمی بهداشت و درمان است كه ضمن تعامل و تبادل تجربیات تلاش دارند مشكلات اساسی بهداشتی و درمانی مردم را مرتفع كنند.
دكتر نادری افزود: طی سازوكاری كه فراهم شده برگزاری این رویداد برای مراكز پزشكی، دانشگاهی و دولتی بصورت كاملا مجانی انجام می گردد.
وی اظهار داشت: در همایش های TED افراد متفكر و كارآفرین از سراسر دنیا گرد هم جمع می شوند تا از مسایلی كه به آن اهمیت می دهند، سخن بگویند. این همایشها هرساله در چند نوبت برگزار می گردد و افراد سرشناس بسیاری مانند برندگان جوایز نوبل در مورد مسائل گوناگون سخنرانی می كنند. این سخنرانی ها با اقبال عمومی رو به رو شده اند و بازدید ویدیوهای سخنرانی ها در سایت تد (TED.com) به بیشتر از دو میلیون بار می رسد.
وی در خاتمه اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی می خواهد تا برای برگزاری هرچه بهتر این رویداد از افراد صاحب نام و متخصص در موضوعات مختلف سلامت و علوم پزشكی دعوت به عمل آورد تا به بحث و گفتگو درباره سخنرانی های پخش شده و تبیین جایگاه علوم پزشكی ایران در مباحث ذكر شده بپردازند.
1397/10/08
13:43:53
5.0 / 5
4785
تگهای خبر: اطلاعات , پژوهش , تخصص , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما