با صدور بیانیه هایی جداگانه؛

بسیج دانشجویی خواهان برخورد مجلس با نماینده سراوان شد

بسیج دانشجویی خواهان برخورد مجلس با نماینده سراوان شد به گزارش این با من شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی سراوان در اطلاعیه ای خواهان عذرخواهی نماینده مردم این شهرستان در مجلس شد، همینطور بسیج دانشجویی دانشگاه شریف خواهان رسیدگی به رفتار این نماینده شد.به گزارش این با من به نقل از سازمان بسیج دانشجویی، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی سراوان در اطلاعیه ای خواهان عذرخواهی نماینده مردم این شهرستان در مجلس شد. بخش هایی از متن بیانیه به این شرح است:
انتشار فیلم رفتار دور از شان نماینده مردم شریف سراوان در مجلس شورای اسلامی و برخورد سخیف وی با كارمند اداره گمرك در ایام اخیر موجی از نارضایتی را در بین مردم و به خصوص طیف دانشگاهی شهرستان سراوان به همراه داشت.
نماینده ای كه نه برای حل مشكل مردم و بلكه به خاطر سفارش فردی دلال، با رفتاری بسیار نامناسب سبب خدشه دار شدن فرهنگ اصیل مردم شریف سراوان شد.
اما نكته دردآور اینجاست كه نماینده سراوان به جای عذرخواهی از مردم ایران اسلامی به خصوص مردم شریف و نجیب شهرستان سراوان كه فرهنگ و ادبشان از ریشه های تاریخی برخوردار می باشد با فرار رو به جلو درصدد توجیه رفتار خود با تاكید بر مسائل قومی مذهبی برآمده، حال آنكه كارمندی كه در مقابل ویژه خواری وی ایستادگی كرده خود اهل تسنن بوده است.
آقای درازهی، در مورد حل معضلات و مشكلات بیشمار مردم سراوان همچون ریزگردها، بیكاری، بهداشت، نبود آب شرب سالم و كمبود آب برای كشاورزی و نامناسب بودن جاده های مواصلاتی، چندبار در صحن علنی مجلس نطق كرده اید كه همسو با دشمنان انقلاب اسلامی، عواطف و احساسات مردم نجیب بلوچ را تحریك می كنید، حال آنكه این حركتِ نخ نما شده به شدت از جانب نخبگان و فرهیختگان اهل سنت و بلوچ مورد انتقاد قرار گرفته است.
ما دانشجویان سراوانی بعنوان قشر فرهیخته این شهرستان و به نمایندگی از سایر مردمی كه قلبشان از این حركت ناپسند، جریحه دار شده است، از آقای درازهی می خواهیم تا از عملكرد و رفتار نامناسب خود عذرخواهی كرده و درصدد جبران وقت و هزینه هایی برآید كه در مجلس برای این مورد صرف كرده است. همینطور وزارت اقتصاد و امور دارایی بجای برخورد با «محمد بهنیا»، كارمند گمرك از وی بخاطر وظیفه شناسی تقدیر و تشكر كند تا این رفتار برای سایرین سرلوحه كارشان قرار گیرد.
براساس این گزارش، بسیج دانشجویی دانشگاه شریف هم طی نامه ای از هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس خواست تا به رفتار حاشیه ساز نماینده شهرستان سراوان در مجلس رسیدگی كند.
در نامه بسیج دانشجویی شریف خطاب به پزشكیان آمده است: «نظر به رفتار زشت و زننده نماینده سراوان در یكی از مراكز گمرك كشور و تقاضای درخواست غیرقانونی با استفاده از امتیاز نمایندگی مجلس، بسیج دانشجویی شریف از شما برای پیشگیری از تكرار اینگونه رفتارها از هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس درخواست بررسی رفتار این نماینده را دارد».

1397/10/02
15:25:47
5.0 / 5
4710
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما