رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاهها تاكید كرد:

نقش استادان دروس معارف در پرورش روحیه انقلابی و دینی دانشجویان

نقش استادان دروس معارف در پرورش روحیه انقلابی و دینی دانشجویان به گزارش این با من رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: استادان معارف باید در امر تربیت دانشجویان بر اساس مبانی دینی عمل كنند تا بتوانند قشر جوان با روحیه انقلابی و دینی پرورش دهند.به گزارش این با من به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، حجت الاسلام مصطفی رستمی در نشست مشترك اساتید گروه معارف اسلامی و ائمه جماعات دانشگاه های استان هرمزگان در واحد بندرعباس دانشگاه آزاد، اظهار داشت: فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی سهمی مهم در پیشرفت و ترقی جوامع بشری داشته به گونه ای كه امروز این فرهنگ بعنوان الگو در دیگر كشورهای اسلامی مطرح است.
وی با اشاره به ظرفیت ها و امكانات دانشگاه های كشور اضافه كرد: اگر بخواهیم به كارنامه دانشگاه ها در دوران انقلاب نگاه نماییم، می بینیم كه افتخارات و دستاوردهای قابل ملاحظه ای در حوزه های علم و دانش بدست آمده و خدمت بزرگی به نظام و انقلاب اسلامی شده است.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با اشاره به اینكه هر جامعه رشد و پیشرفتی دارد و جامعه دانشگاهی هم از این حیث مستثنی نیست، تصریح كرد: كشور ایران در گذشته یك دهم درصد رشد علمی را داشت اما امروز یك و نه درصد تولید علم دنیا در ایران اتفاق می افتد.
رستمی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری اظهار داشت: پیشرفت دانشمندان ایرانی و افزایش تولیدات علمی در حوزه های مختلف در آینده به جایی می رسد كه دانشمندان خارجی برای یافته های علمی نیاز به زبان فارسی پیدا كنند و این مسئله سبب می گردد تا این زبان به زبان اول در دنیا تبدیل گردد.
وی پیشرفت تولیدات علمی دركشور را رضایت بخش عنوان نمود و اضافه كرد: در بخش های نانو و حوزه دفاعی به خودكفایی رسیده ایم به گونه ای كه امروز جمهوری اسلامی ایران در اقتدار كامل قرار دارد و دشمنان را به عقب رانده است.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با طرح این سوال كه آیا با این فعالیت ها به شرایط مطلوب رسیده ایم؟ اظهار داشت: بطور قطع به شرایط مطلوب نرسیده و فاصله داریم ازاین رو باید با غنیمت شمردن این فرصت كه به بركت اسلام و انقلاب تولید شده، تلاش نماییم تا به اهداف اصلی خود برسیم.
رستمی، نقش استادان گروه معارف در دانشگاه را مهم ارزیابی كرد و اضافه كرد: استادان دروس معارف در امر تربیت دانشجویان باید بر مبنای مبانی دینی عمل كنند و قشر جوان و آینده ساز كشور را با روحیه انقلابی و دینی پرورش دهند.

1397/09/11
14:43:31
5.0 / 5
4534
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما