همكاری تنگاتنگ با سازمان های بهداشت جهانی و منع سلاح های شیمیایی

همكاری تنگاتنگ با سازمان های بهداشت جهانی و منع سلاح های شیمیایی این با من: رییس مركز تحقیقات سم شناسی پزشكی دانشگاه علوم پزشكی مشهد اظهار نمود: این مركز ارتباطات مناسبی را در جهت اجرای طرح های تحقیقاتی مشترك با مراكز علمی ملی و بین المللی دارد.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دكتر سید هادی موسوی اظهار نمود: به منظور اجرای برنامه ها و طرح های تحقیقاتی مشترك، این مركز همكاری های تنگاتنگی با سازمان بهداشت جهانی، سازمان منع سلاح های شیمیایی (OPCW ) و جامعه سم شناسی پزشكی آسیا و اقیانوسیه(APAMT ) دارد. بعلاوه این مركز طرح های تحقیقاتی مشتركی را با دانشگاه های ادینبورگ و نیوكاسل انگلستان به اجرا رسانده است.
وی با اشاره به اینكه حضور اعضای هیات علمی متخصص و مجرب در این مركز باعث تولید فرصت برای اجرای تحقیقات بالینی شده است، تصریح كرد: در شش سال اخیر ۱۴۳مقاله توسط اعضای این مركز تدوین و در پایگاه های ملی و بین المللی به چاپ رسیده و۸۹ مقاله از این تعداد در پایگاه علمی ISI نمایه شده است.
موسوی به اهداف این مركز اشاره نمود و اظهار داشت: ارتقای دانش مستند سم شناسی پزشكی، حفظ و ارتقاء سطح سلامت جامعه با استفاده از كنترل سموم، پیشگیری، تشخیص زودرس و درمان به موقع و اختصاصی مسمومیت ها، ارتقای دانش و مهارت تحقیق (تربیت پژوهشگر در زمینه سم شناسی پزشكی)، ارتقای دانش عمومی و تخصصی در زمینه مسمومیت ها، ارتقای توانمندی های علمی و مهارت های عملی كلیه اعضای مركز و به روز رسانی روش های تشخیصی و درمانی مسمومیت ها و سوء مصرف داروها همچون برنامه ها و اهداف این مركز به حساب می آید.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون ۱۵ عضو هیات علمی با این مركز همكاری دارند، تصریح كرد: با تلاش اعضای هیات علمی هم اكنون ضریب نفوذ مركز تحقیقات سم شناسی پزشكی ۲۲ است.
طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی مشهد، رییس مركز تحقیقات سم شناسی پزشكی دانشگاه علوم پزشكی مشهد همینطور تصریح كرد: در سال های اخیر هفت عنوان كتاب به همت اعضای هیات علمی این مركز تالیف و انتشار یافته است كه همچون آن می توان به مسمومیت طب داخلی هاریسون، مسمومیت های كودكان و اعتیاد و عوارض سوء مصرف مواد اشاره نمود.1397/08/07
14:01:56
5.0 / 5
4650
تگهای خبر: پژوهش , تخصص , دانشگاه , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما