در گفتگو با مهر اعلام شد:

درخواست مجوز خروج از كشور ۲۷هزار دانشجو برای راهپیمایی اربعین

درخواست مجوز خروج از كشور ۲۷هزار دانشجو برای راهپیمایی اربعین این با من: رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان اظهار داشت: امسال این امید را داریم كه اربعین دانشگاهیان متفاوت باشد، تا ساعت ۱۴ روز پنجشنبه ۲۷ هزار دانشجو درخواست مجوز خروج از كشور داشته اند.حجت الاسلام سید محمدرضا فقیهی در گفتگو با خبرنگار مهر پیرامون نقش این ستاد در تسهیل اعزام دانشجویان متقاضی زیارت اربعین به مهر اظهار داشت: درباره اربعین ما چند كار برای دانشجویان انجام می دهیم. هماهنگی میان نظام وظیفه، بسیج و ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان.
وی افزود: هم اكنون تمام دانشجویانی كه به مجوز خروج از كشور نیاز دارند ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان مبلغ مربوطه را تعهد می كند. همان گونه كه می دانید اگر كسی به صورت عادی بخواهد برود حداقل ۳ میلیون تومان پول نقد و ۱۲ میلیون تومان وثیقه باید پرداخت كند.
رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان اضافه كرد: طبق تفاهم نامه ای كه بین ما و سازمان نظام وظیفه نوشته شده ما تعهد می نماییم و دانشجو هیچ مبلغی نیاز نیست پرداخت كند. ازاین رو گرفتن مجوز خروج از كشور دانشجویان با همكاری سازمان نظام وظیفه، نخستین كاری است كه ستاد عتبات انجام می دهد.
وی در ادامه پیرامون دیگر اقدامات این ستاد اضافه كرد: امسال با همكاری یك بانك تلاش كرده ایم به دانشجویانی كه اربعین عازم می شوند وام ۲ میلیون تومانی اختصاص دهیم و درحال حاضر تعداد افراد زیادی در حال گرفتن این وام هستند. برای دریافت این وام باید به بانك رجوع كنند و بعد از تأیید ما می توانند این وام را دریافت نمایند.
حجت الاسلام فقیهی تصریح كرد: همینطور امسال برای نخستین بار بسته های فرهنگی برای زائرین آماده كرده ایم. این بسته ها را به تمام دفاتر مان در سراسر كشور فرستاده ایم كه در این سفر یك همراه معرفتی برایشان باشد.
وی با اشاره به این كه ارتباط ما و نظام وظیفه و بسیج ارتباط بسیار خوبی است عنوان كرد: امسال این امید را داریم كه اربعین دانشگاهیان متفاوت باشد. ۲۷ هزار دانشجو تا ساعت ۱۴ روز پنجشنبه درخواست مجوز خروج از كشور داشته اند. ما همه را شناسایی كرده ایم و تأییدشان را فرستاده ایم. در مرحله بعد این درخواست ها به نظام وظیفه می رود.
رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهی اضافه كرد: خواهش ما این است كه دانشجویانی كه در سامانه سماح ثبت نام می كنند بعد از گرفتن مجوز خروج از كشور سریعا برای گرفتن گذرنامه اقدام نمایند و بعد از آن وارد مرحله گرفتن ویزا بشوند.
وی همینطور اظهار داشت: دانشجویان مشمول باید ۳ كار را حتما انجام دهند، گرفتن مجوز خروج از كشور، تهیه گذرنامه از اداره گذرنامه و ثبت نام در سامانه سماح برای گرفتن ویزا. از آن جایی كه تقاضاها زیاد است دوستان و همكاران ما حجم زیادی از كارها را باید انجام دهند بنابراین بهتر است دانشجویان سریع تر اقدام نمایند و ۳ مرحله ذكر شده را طی كنند و برای لحظه آخر نگذارند تا گذرنامه و ویزای آن ها سریع تر صادر شود.
رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان اضافه كرد: درباره سفر اربعین گرفتن ویزا با پول ملی خودمان صورت می گیرد. در ارتباط با عدم استفاده از دلار هم بحث هایی در حال انجام می باشد. سال قبل قبل از ماه صفر همایش هایی را برای دانشجویان ترتیب دادیم. اما امسال مقداری عقب هستیم و هنوز نمی دانیم كه صدور ویزای دانشجویان چه موقع تمام می گردد تا بتوانیم برایشان همایش برگزار نماییم.
وی افزود: اما تلاش می نماییم كه پس از ماه صفر بسته های فرهنگی و ارتباط معنوی با دانشجویان را داشته باشیم. همینطور در كربلا و نجف مكان های نسبتا خوبی برای دانشجویان تهیه شده و امیدواریم كه از این سفر بهره معنوی كافی ببرند.
فقیهی پیرامون اعزام های قبل از اربعین هم تصریح كرد: تا ۲۳ مهر اعزام كاروانی داشتیم كه آخرین گروه اعزامی ۳۰ مهر باز می گردند و اعزام های كاروانی رو به اتمام است. در حال برنامه ریزی برای دوره بعد هستیم.

1397/07/29
13:33:51
5.0 / 5
5208
تگهای خبر: ثبت نام , دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما