رئیس اتحادیه عینك فروشان و عینك سازان ارومیه:

رشته دانشگاهی عینك سازی دوباره احیا شود

رشته دانشگاهی عینك سازی دوباره احیا شود این با من: رئیس اتحادیه عینك فروشان و عینك سازان ارومیه اظهار داشت: ارومیه یكی از قطب های عدسی سازی ایران است.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، قاسم نژاد در سمینار تخصصی گروه اپتیك اظهار نمود: ارومیه یكی از قطب های عدسی سازی ایران است و سابقه ای بیشتر از 40 ساله در عینك و عدسی سازی دارد.
وی ادامه داد: نخستین كارخانه تولید انبود عینك و عدسی در ارومیه تاسیس شده و ارومیه یكی از محور های تولید انبوه عدسی و عینك در كشور است.
قاسم نژاد در مورد توجه به آموزش در صنف عینك فروشان و عینك سازان تصریح كرد: در صنف عینك فروشان و عینك سازان بیشتر به مهارت فنی تاكید می گردد و به بخش آموزش كمتر توجه می گردد كه این امر سبب عقب افتادگی این صنف شده كه باید این امر تغییر یابد.
وی افزود: رشته دانشگاهی كاردانی عینك سازی چند سال در دانشگاه علمی كاربردی جهاد دانشگاهی بوجود آمده بود كه متوقف شده و بایستی این رشته دانشگاهی دوباره فعال شود تا از این طریق مشكل بخش آموزشی عینك سازی هم حل شود.
وی در مورد راهكارهای بیرون رفتن از مشكلات موجود در صنف عینك سازان و عینك فروشان تصریح كرد: عینك فروشان و عینك سازان باید از تعامل و همكاری از واحدهای صنفی و مراكز غیر قانونی بپرهیزند و منافع صنفی خویش را به منافع شخصی خود ارجح بدانند تا مشكلات این صنف بهبود یابند.1397/07/26
16:47:49
5.0 / 5
4632
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما