آزمایش نسل چهارم موتور پیشران موشك بلو اوریجین

ولكان سنتار انقلاب فضایی را رقم می زندبعلاوهفیلم

ولكان سنتار انقلاب فضایی را رقم می زندبعلاوهفیلم این با من: شركت فضایی ˮبلو اوریجینˮ(Blue Origin)، نسل چهارم موتور موشك سوخت مایع خویش را توسعه داده است تا نخستین سفر موشك ˮولكان سنتارˮ(Vulcan Centaur) به فضا را ممكن كند.به گزارش این با من به نقل از ایسنا و به نقل از یوتیوب، در حالی كه به نظر می آید شركت اسپیس ایكس(SpaceX) همه اخبار در رابطه با موشك را به خود اختصاص داده، اما شركت های دیگری نظیر "بلو اوریجین" هم هستند كه در این زمینه حرفی برای گفتن دارند.

اتحادیه پرتاب فضایی آمریكا، موتور پیشران BE-4 متعلق به شركت "بلو اوریجین" را جهت استفاده در موشك "ولكان سنتار" كه "ولكان" هم نامیده می شود، انتخاب كرده است.

موتور BE-4، موتور سوخت مایع نسل چهارم "بلو اوریجین" است كه برای تامین نیروی موشك برای رسیدن به مدار و فراتر از آن ساخته می گردد.

این موتور قدرتمند از احتراق اكسیژن غنی شده مایع و گاز طبیعی مایع برای تولید 550 هزار پوند(249 تن) نیروی پرتاب استفاده می نماید.

گاز طبیعی بر خلاف سایر سوخت های موشكی مانند نفت سفید، می تواند برای تنظیم فشار مخزن سوخت موشك مورد استفاده قرار گیرد. این توانایی نیاز به سیستم های گرانقیمت فشار بالا مانند هلیم را از بین می برد.

انتخاب BE-4 توسط اتحادیه پرتاب فضایی آمریكا(ULA) به این مفهوم است كه این اتحادیه دیگر نیازی به استفاده از موتور روسی RD-180 نخواهد داشت.

موشك "ولكان" اواسط سال 2020 راه اندازی می گردد.

"توری برونو" رییس و مدیرعامل ULA اظهار داشت: موشك ولكان باعث انقلاب فضایی و عرضه دسترسی مقرون به صرفه و قابل اعتماد به فضا برای مشتریان فعلی و آینده ما خواهد شد.

این ویدیو كه توسط "بلو اوریجین" انتشار یافته، قدرت مهیب موتور BE-4 و آمادگی نسبی این موتور برای تعبیه در موشك را نشان داده است.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آن را از اینجا دانلود كنید: video/mp4

1397/07/10
13:41:31
5.0 / 5
4465
تگهای خبر: دانلود , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما