دكتر محمد حسین امید:

تولید مراكز بین المللی دانشگاه علمی كاربردی عملیاتی می گردد

تولید مراكز بین المللی دانشگاه علمی كاربردی عملیاتی می گردد این با من: رییس دانشگاه جامع علمی كاربردی اظهار داشت: طرح تولید مراكز بین المللی دانشگاه علمی كاربردی عملیاتی می گردد.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه جامع علمی كاربردی، دكتر محمد حسین امید در نشست خبری با خبرنگاران اظهار نمود: پذیرش دانشجو از كشورهای خارجی، برگزاری دوره های مشترك با كشورهای پیشرفته و ارائه مدرك دوگانه همچون موارد مورد توجه بوده و این برنامه امسال عملیاتی می گردد.
ایشان در ادامه اظهار داشت: دومین همایش علمی-كاربردی استان ها به همت واحد آذربایجان شرقی، در تبریز در حال برگزاری است و همه ساله، سه الی چهار گردهمایی با هدف ارزیابی برنامه ها و هماهنگی روسای واحدهای استانی برگزار می گردد.
امید میزبانی واحد تبریز را در این گردهمایی مثبت ارزیابی كرد و اظهار داشت: برنامه امروز تبریز تا به این لحظه، خیلی خوب برگزار شده است و از استاندار آذربایجان شرقی هم در این گردهمایی دعوت به عمل آمده بود. جلسات متعددی هم در تبریز با موضوعات بیمه مدرسین، كاركنان و سایر مشكلات داشتیم و مباحث كلان دانشگاه ها در این جلسه عنوان شد كه تا فردا(پانزدهم شهوریور ماه) هم ادامه خواهد داشت.
امید در بخش دیگری از سخنانش، اظهار داشت: دانشگاه علمی كاربردی، دوره تحول خویش را طی می كند و با سیاست های جدید دولت و حذف مراكز دولتی، توسعه كیفی مراكز در دستور قرار گرفته و تاكیدها بر برنامه های آموزش مهارتی است.
وی از تولید مركز نوآوری در ۸۰ مركز علمی-كاربردی در كشور اطلاع داد و اظهار داشت: در همه استان ها كلینیك مشاوره كارآفرینی به راه افتاده است و در این مراكز، علاوه بر مشاوره، تسهیلات ارزان قیمت از منابع خودمان، به برخی متقاضیانی كه به دنبال پرورش ایده هستند، ارائه می نماییم.
رییس دانشگاه جامع علمی كاربردی در ادامه عنوان كرد: تلاش ها در جهت ساماندهی، تثبیت مراكز و اجرای قوانینی كه در گذشته مغفول واقع شده است، بوده و تولید مراكز بین المللی هم از دیگر اقداماتی است كه در این استان هم به آن توجه می گردد.
امید در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به سوالات خبرنگاران اظهار نمود: دانشگاه علمی-كاربردی بودجه زیادی از دولت نمی گیرد و میزان آن كم است. بخشی از این بودجه هم در قالب "كمك به یارانه غذایی دانشگاه" بوده و بخشی هم مربوط به پرداخت حقوق كاركنان رسمی و پیمانی دانشگاه است.
وی با اشاره به مصوبه شورای اداری در خصوص اینكه دستگاه های دولتی دیگر آموزش های منجر به ارئه مدرك عرضه ندهند، اظهار داشت: طبق این مصوبه مراكز دولتی باید یا به بخش غیردولتی واگذار شده و یا تعطیل شوند كه تلاش ما واگذاری مراكز با كیفیت به بخش خصوصی است.
ایشان در ادامه اظهار داشت: دستگاه های متقاضی كه محیط واقعی كار داشته و متقاضی برگزاری دوره های كاربردی باشند را می پذیریم اما در مبحث "داشتن محیط كار" سخت گیر هستیم و عموما طالب همكاری شركت ها و كارخانجاتی كه محیط واقعی كار داشته و می توانند در كنار تولید، آموزش هم عرضه كنند، هستیم.
رییس دانشگاه جامع علمی كاربردی تصریح كرد: به دستگاهایی كه محیط كار ندارد مجوز داده نمی گردد.
امید با اشاره به اینكه با حذف مراكز دولتی و مراكزی كه كیفیت مناسبی نداشتند نزدیك ۶۰۰ مركز در كشور باقی مانده است، اضافه كرد: این مراكز برای اداره خوب باید حداقل ۵۰۰ دانشجو داشته باشند كه میزان دانشجویان برخی مراكز تا ۲۰۰ دانشجو می رسد.
ایشان در ادامه به مبحث پذیرش دانشجوی خارجی هم اشاره نمود و اضافه كرد: ما برای كشورهای همجوار آماده تولید مركز هستیم نه اینكه با آنان دوره مشترك برگزار نماییم.
امید با اشاره به اینكه طرح منطقه بندی واحدهای استانی هم اجرا شده و به ۹ منطقه در كشور تقسیم شده است، اظهار داشت: منطقه سه شامل "زنجان، اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی" با مركزیت آذربایجان شرقی است.
رئیس دانشگاه جامع علمی كاربردی در ادامه به امتیازات داده شده به مناطق هم اشاره نمود و اضافه كرد: در ۹ منطقه دانشگاه ۹ دفتر نهاد نمایندگی رهبری هم بوجود آمده تا در مباحث فرهنگی هم فعالیت داشته باشند.
ایشان در ادامه به فراخوان تدوین كتاب اشاره نمود و اظهار داشت: این كتب كه بصورت دیجیتال خواهد بود باید در ارتباط با آموزش ها مهارتی، به روز و مطابق با سرفصل های دانشگاه باشد؛ مدرسان مجرب در این رابطه با واحد استانی هماهنگ كرده و كتاب تدوین كنند كه پس از اعمال بررسی های لازم به چاپ می رود.
رییس دانشگاه جامع علمی كاربردی با اشاره به اینكه هیچ محدودیتی در تامین مالی برای كتب نداریم، اظهار داشت: اما باید این كتب طبق شرایط گفته شده تدوین شوند.
وی با اشاره به اینكه تعداد مراكز جامع علمی كاربردی در آذربایجان شرقی زیاد است، اظهار داشت: مراكز با كیفیتی چون جامع علمی كاربردی ماشین سازی تبریز، ایدم، شیرین عسل و... در این استان وجود دارد.
وی با تاكید بر این كه در آذربایجان شرقی تعداد مراكز غیردولتی قابل توجه و مناسب می باشد، اظهار داشت: آذربایجان شرقی یكی از استان هایی است كه به لحاظ كمیت و كیفیت بخصوص در دوره دكتر قالیچی وضعیت خیلی خوبی دارد.
امید در ادامه با اشاره به دریافت مجوزهای مربوط به ایجاد مراكز بین المللی و پذیرش دانشجوی خارجی اشاره نمود و اظهار داشت: در ارتباط با تولید مراكز بین المللی، ما فقط تشویق می نماییم و واحدها باید خوشان در این رابطه پیشقدم شوند.
رییس دانشگاه جامع علمی كاربردی با بیان اینكه دانشگاه، مركزی را بعنوان مركز بین المللی تعیین كرده و فراخوان پذیرش دانشجوی خارجی برای سال جاری داده است، اضافه كرد: در خوزستان هم از بصره عراق تقاضا وجود دارد كه در این رابطه در مركز اروند رود این شرایط را فراهم كردیم.
وی در مورد مراكز نوآوری هم اظهار داشت: این مراكز امسال آغاز به شكل گیری كرده اند و تا اینكه شركت هایی در این مراكز مستقر شود قدری زمانبر است. در این رابطه به دانش آموختگان دانشگاه علمی كاربردی مجوز و تسهیلات جهت تاسیس شركت داده می شود، البته باید خودشان در این خصوص پیشقدم شوند.
رییس دانشگاه جامع علمی كاربردی تصریح كرد: امسال برای ۴۰۰ هزار نفر(كاردانی به كارشناسی) ظرفیت داشتیم كه تابحال ۸۰ هزار نفر ثبت نام كرده اند.
وی با تاكید بر لزوم وجود آموزش های جدید برای مشاغل جدید تصریح كرد و اظهار داشت: همه مشاغل نیاز به آموزش مقطعی ندارند و نیازی نیست برای هر شغلی، لیسانس گرفت. ما علاوه بر ۸۰۰ رشته دانشگاهی، ۸۰۰ تك درس و پودمان هم داریم و آماده برگزاری دوره های تك درس و پودمان برای متقاضیان هستیم، چنانچه برگزاری این دوره ها در حوزه تولیدات پارچه ای، طلا و گیاهان دارویی، موفقیت آمیز بوده است.
وی در بخش دیگری از سخنانش عنوان كرد: طبق قراردادی درخلال دانشگاه علمی كاربردی و ستاد كل نیروهای مسلح، تمامی سربازان وظیفه با مدرك بالای دیپلم، می توانند به صورت مجانی از آموزش های پودمان ما استفاده كنند.
رییس دانشگاه جامع علمی كاربردی در ادامه تصریح كرد: مدرك دانشگاه جامع علمی كاربردی كاملا معتبر بوده و این دانشگاه دولتی و تحت نظارت وزارت علوم است و هیچ نهادی نمی تواند ادعا كند كه مدرك ما را قبول ندارد.
وی در انتها از آغاز ثبت نام جذب مدرس در دانشگاه علمی كاربردی اطلاع داد و اظهار داشت: شرط سنی لازم برای ثبت نام، حداقل ۲۸ سال و حداكثر ۸۰ سال است.1397/06/15
12:30:24
5.0 / 5
5233
تگهای خبر: آموزش , بیمه , ثبت نام , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما