مهندسان آمریكایی توسعه دادند

دستگاه پوشیدنی كه از حركت بازو انرژی تولید می كند

دستگاه پوشیدنی كه از حركت بازو انرژی تولید می كند این با من: یك تیم از محققان موسسه تحقیقات مواد ˮدانشگاه ایالتی پنسیلوانیاˮ و ˮدانشگاه یوتاˮ آمریكا، یك دستگاه استخراج انرژی پوشیدنی كه می تواند انرژی را از نوسان بازو طی راه رفتن یا دویدن استخراج كند، توسعه دادند.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا و به نقل از فیز، دستگاه مذكور به اندازه یك ساعت مچی است و قادر به تولید قدرت كافی برای اجرای یك سیستم نظارت بهداشت شخصی است.
"سوزان ترولیرمك كینستری"(Susan Trolier-McKinstry) استاد علوم مواد و مهندسی برق دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا اظهار داشت: دستگاه هایی كه ما با استفاده از مواد بهینه سازی شده توسعه داده ایم، پنج و حتی ۵۰ برابر بهتر از هر دستگاه دیگری است.
بعضی از بلورها می توانند جریان الكتریكی را هنگام فشرده سازی تولید كنند و هنگامیكه یك بار الكتریكی بر آنها اعمال می شود، می توانند تغییر شكل دهند. این "اثر فشار برقی"(piezoelectric effect) در دستگاه های فراصوت و سونار(سونار یا ناوبری و فاصله یابی صوتی دستگاه ردیاب زیردریایی است) هم همانند استخراج انرژی عمل می كند.
یكی از خصوصیت های غیرمعمولی كه برخی سرامیك ها از خود بروز می دهند، پدیده پیزوالكتریك یا اثر فشاربرقی است. با اعمال نیروی خارجی، دوقطبی های این سرامیك ها تحریك می شوند و میدان الكتریكی تولید می گردد. وارونه كردن اثر نیرو(مثلاً از كششی به فشاری) جهت میدان را معكوس می كند.
از مواد پیزوالكتریك در مبدل ها و وسایلی كه انرژی الكتریكی را به انرژی مكانیكی تبدیل می كنند یا برعكس استفاده می گردد.
در این مطالعه، ترولیرمك كینستری و یكی از دانشجویان او به نام "هنگ گوی یئو"(Hong Goo Yeo)، از یك ماده پیزوالكتریك شناخته شده به نام "PZT " استفاده كردند و دو طرف آن را هم با یك فویل فلزی انعطاف پذیر به ضخامت چهار یا پنج برابر بیشتر از دستگاه های قبلی پوشاندند.
حجم زیادی از مواد فعال سبب تولید انرژی بیشتر می شوند. با هدایت و توسعه ساختار بلوری به منظور بهینه سازی قطبش، استخراج انرژی افزایش می یابد.
فشار وارده بر فویل فلزی انعطاف پذیر بدان مفهوم است كه ماده پیزوالكتریك PZT می تواند بدون شكسته شدن، سویه های بالا را حفظ كند.
این دستگاه از یك چرخانه یا روتور برنجی آزادكننده چرخشی كه درون آن یك آهن ربا تعبیه شده، برای استخراج انرژی استفاده می نماید.1397/06/10
15:35:30
5.0 / 5
5534
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه , محقق , مهندس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما