حذف شرط داشتن دانشنامه تخصصی جهت شركت در آزمون دستیاری فوق تخصصی

حذف شرط داشتن دانشنامه تخصصی جهت شركت در آزمون دستیاری فوق تخصصی این با من: دبیر شورای آموزش پزشكی و تخصصی از حذف شرط دارا بودن مدرك دانشنامه تخصصی رشته پیش نیاز از شرایط الزامی شركت در آزمون های پذیرش دستیار فوق تخصصی و دوره های تكمیلی تخصصی در رشته های مورد نیاز اطلاع داد و اظهار داشت: این تسهیلات تنها برای رشته های مورد نیاز اعلام شده توسط وزارت بهداشت اعمال می گردد.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دكتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت و دبیر شورای آموزش پزشكی و تخصصی با اشاره به شرایط ویژه نظام سلامت كشور و تغییرات الگوی بیماری ها اظهار داشت: مسئولیت آموزش تربیت نیروی انسانی كافی برای پاسخگویی به نیازهای سلامت مردم است. در این بین تامین نیروهای آموزشی و درمانی از میان دانش آموختگان دوره های تكمیلی تخصصی یكی از مواردی است كه می بایست مورد توجه ویژه قرار گیرد.
دكتر لاریجانی اظهار داشت: تحصیل تا این مقطع بسیار زمان بر است و همین امر سبب می گردد همكاران عزیز بعد از فارغ التحصیلی در این مقطع در سنین بالا وارد دانشگاهها و نظام عرضه خدمات شوند و از جانب دیگر دركشور با كمبود این نیروها مواجه هستیم. بنابراین ضروری می باشد تا جایی كه قوانین و مقررات و حفظ كیفیت آموزش اجازه می دهد شرایط ورود زودتر این همكاران به عرصه های تدریس و عرضه خدمات فراهم شود.
وی با اشاره به اینكه تغییر شرایط شركت در آزمون های پذیرش دستیار فوق تخصصی و پذیرش در دوره های تكمیلی تخصصی (فلوشیپ) در هشتاد و نهمین نشست دبیرخانه شورای آموزش پزشكی و تخصصی مورد تصویب قرار گرفته، اظهار داشت: بر مبنای مصوبه شورا شرط دارا بودن مدرك دانشنامه تخصصی رشته پیش نیاز از شرایط الزامی شركت در آزمون های پذیرش دستیار فوق تخصصی و دوره های تكمیلی تخصصی در رشته های مورد نیاز حذف می گردد.
دكتر لاریجانی اضافه كرد: دارندگان مدرك گواهینامه هم با رعایت سایر مقررات مرتبط مجاز به شركت و پذیرش درآزمونهای مربوطه شناخته می شوند.
دبیر شورای آموزش پزشكی و تخصصی با تاكید بر اینكه این تغییر فقط برای رشته های مورد نیاز كشور اعمال می شود، تصریح كرد: برای عضویت در هیات علمی دارابودن دانشنامه رشته تخصصی مادر و دانشنامه رشته فوق تخصصی مربوطه الزامی است.1397/04/05
12:53:26
5.0 / 5
4900
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما