در بخشنامه ای ابلاغ شد؛

ساماندهی وضعیت آموزشی و كنسولی دانشجویان خارجی دانشگاه آزاد

ساماندهی وضعیت آموزشی و كنسولی دانشجویان خارجی دانشگاه آزاد این با من: بخشنامه ساماندهی وضعیت آموزشی و كنسولی دانشجویان غیرایرانی به روسای واحدها، مراكز آموزشی و سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ گردید.به گزارش این با من به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، در این بخشنامه آمده است: «با استناد به دستورالعمل سازمان امور دانشجویان و به منظور ساماندهی وضعیت آموزشی و كنسولی دانشجویان غیرایرانی شاغل به تحصیل در واحدهای دانشگاه آزاد و همینطور تسهیل و تسریع در عرضه خدمات كنسولی به این داوطلبان، تمامی اتباع مذكور اعم از پذیرفته شدگان جدید و دانشجویان خارجی شاغل به تحصیلی قبلی، شامل پذیرفته شدگان آزمون های سراسری و بدون آزمون (سوابق تحصیلی) مركز سنجش و پذیرش دانشگاه و همینطور پذیرش آزاد، باید درخواست و تقاضای خویش را در سامانه متمركز ثبت نام و استعلام اتباع غیرایرانی متقاضی تحصیل در جمهوری اسلامی ایران ثبت و با استفاده از كد رهگیری، مراحل انجام كار را پیگیری كنند.
واحدهای دانشگاهی به پذیرفته شدگان جدید و دانشجویان غیرایرانی شاغل به تحصیل قبلی به منظور ثبت اطلاعات و بارگذاری مدارك اقامتی و تحصیلی خویش در تارنمای سازمان امور دانشجویان (saorg.ir) درگاه دانشجویان غیرایرانی و دریافت كد رهگیری اطلاع رسانی كنند.
همچنین مدارك تحصیلی و اقامتی و بررسی اولیه و مطابقت با مدارك بارگذاری شده پذیرفته شده در سامانه مذكور و حصول اطمینان از صحت آن در هنگام تشكیل پرونده دانشجویی، توسط نماینده امور كنسولی دانشجویان غیرایرانی واحد دانشگاهی مربوطه دریافت شود.
از تاریخ ۱۹ خرداد ۹۷ عرضه هرگونه خدمات كنسولی به دانشجویان غیرایرانی منوط به ثبت اطلاعات تحصیلی و اقامتی آنها در سامانه saorg.ir و تایید واحد دانشگاهی مربوطه و اداره كل بین الملل سازمان مركزی دانشگاه است.
بنابراین به منظور جلوگیری از بروز وقفه در امور كنسولی اتباع یادشده، درج كد رهگیری (شماره پرونده دانشجو) در مكاتبات واحدهای دانشگاهی با اداره كل بین الملل سازمان مركزی دانشگاه الزامی است.
پذیرش اولیه متقاضی، منوط به تایید صلاحیت علمی و عمومی (تایید اطلاعات و اعلام بلامانع بودن پذیرش متقاضی) و پذیرش قطعی پذیرفته شده منوط به دریافت گذرنامه دارای روادید و اقامت تحصیلی است.
درصورت عدم دریافت گذرنامه و روادید و اقامت تحصیلی توسط زبان آموز و دانشجو، پذیرش و ثبت نام اتباع مذكور فاقد وجاهت قانونی است.»

1397/04/02
21:44:29
5.0 / 5
5174
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما