رئیس دانشگاه تاكید كرد:

برنامه دانشگاه آزاد برای پذیرش دانشجو از كشورهای دوست و همسایه

برنامه دانشگاه آزاد برای پذیرش دانشجو از كشورهای دوست و همسایه این با من: رئیس دانشگاه آزاد با اشاره به اینكه این دانشگاه آماده تعامل و همكاری بیشتر با دانشجویان غیرایرانی است، اظهار داشت: یكی از وظایف دانشگاه پذیرش دانشجو از كشورهای دوست و همسایه است.به گزارش این با من به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، فرهاد رهبر در مراسم ضیافت افطاری دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینكه یكی از سیاست های جمهوری اسلامی ایران گسترش روابط علمی و فرهنگی با كشورهای مسلمان بخصوص كشورهای همسایه است، اظهار داشت: به این منظور برنامه هایی برای تمامی دانشگاه های كشور تعریف شده است.
وی اضافه كرد: یكی از وظایف دانشگاه آزاد پذیرش دانشجو از كشورهای دوست و همسایه است.
رئیس دانشگاه آزاد عنوان كرد: همگی به خوبی می دانیم كه وسواس خاصی در كشورهای شمال نسبت به كشورهای جنوب وجود دارد كه همواره كشورهای پیشرفته نسبت به كشورهای در حال توسعه حساسیت داشته اند و تلاش می كردند علم و دانش را كه یكی از ابزارهای پیشرفت و توسعه اقتصادی می باشد به كشورهای در حال توسعه منتقل نشود.
رهبر با اشاره به اینكه كشورهای پیشرفته همواره در انتقال دانش و تكنولوژی به سایر كشورها سختگیری های خاصی داشته اند، اظهار داشت: دلیل این سختگیری ها آن است كه كشورهای مستكبر به رهبری آمریكا تلاش دارند علم و دانش بعنوان ابزار قدرت در اختیار كشورهای محدودی قرار گیرد و مانع دستیابی كشورهای در حال توسعه به این ابزار شوند.
وی تصریح كرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و با استقرار جمهوری اسلامی ایران، گام های بزرگی در عرصه های علمی با جدیت فراوان برداشته شد، به گونه ای كه امروز ایران در تولید علم رتبه شانزدهم دنیا را در اختیار دارد كه بزودی به جایگاه چهاردهم خواهد رسید. این مورد موفقیت بزرگی برای نظام جمهوری اسلامی ایران و خار چشمی برای دشمنان است.
جمهوری اسلامی ایران وظیفه خود می داند كه انحصار علمی دنیا را بشكند
رئیس دانشگاه آزاد خطاب به دانشجویان غیرایرانی اظهار داشت: یكی از وظایفی كه شما برعهده دارید، این است كه خودتان را به قدرت علم و دانش مجهز كنید، چون كه شما سفیران علمی و فرهنگی كشورتان هستید كه روی شما سرمایه گذاری شده است.
رهبر تصریح كرد: اگر خودتان را به سلاح علم و دانش مجهز كنید، دشمنان قادر نخواهند بود با این ابزار مانع پیشرفت كشور شما شوند.
وی با اشاره به اینكه همه شما مدیران آینده كشورتان هستید، تصریح كرد: امروز باید برای ساختن آینده كشورتان مجهز شوید، ازاین رو جمهوری اسلامی ایران وظیفه خود می داند كه انحصار علمی كه در دنیا به وجود آمده را بشكند و خویش را به مرز علم برساند و دستاوردهای علمی خویش را در اختیار كشورهای مسلمان قرار دهد.
رئیس دانشگاه آزاد اظهار داشت: معتقدیم شما دانشجویان با پیشرفت علمی خود می توانید مانع حضور دشمن در منطقه شوید و ما با تمام توان در خدمت شما هستیم تا كسانی كه متقاضی تحصیل علم و آموزش هستند، بتوانند از ظرفیت ها و امكانات دانشگاه آزاد اسلامی بهره مند شوند.
رهبر با اشاره به اینكه این دانشگاه آماده تعامل و همكاری بیشتر با دانشجویان غیرایرانی است، اظهار داشت: مهم نیست كه شما امروز دانشجو هستید. موضوعی كه برای ما اهمیت دارد این است كه شما مدیران آینده كشورتان هستید و ما می خواهیم كه ارتباطمان با شما ادامه دار باشد.
آمادگی دانشگاه آزاد به انجام پروژه های مشترك با كشورهای دوست و همسایه
وی خطاب به سفیران كشورهای مسلمان در ایران اظهار داشت: ما آمادگی انجام پروژه های مشترك علمی در سطح مرز دانش را با همه كشورهای دوست و همسایه داریم و دانشمندان ما این آمادگی را دارند كه در مقاطع تحصیلات عالی، تحصیلات تكمیلی و پسادكتری، علم و دانش خویش را در اختیار علاقمندان از كشورهای دوست و همسایه قرار دهند.
رئیس دانشگاه آزاد ادامه داد: دانشگاه های ایران بخصوص دانشگاه آزاد اسلامی آزمایشگاه ها و كارگاه های بسیار مجهزی دارند كه می توانند در اختیار پروژه های مشترك قرار دهند كه لازمه آن این است كه شما دانشجویان ابتدا در كشورهای خود نیازسنجی كرده و نیازها را به مسئولان منتقل كنید تا بتوانید از این ظرفیت ها بهره مند شوید.
رهبر با اشاره به اینكه شكستن انحصار علمی به رهبری آمریكا یكی از اهداف جمهوری اسلامی ایران و دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار داشت: تشكیل كنسرسیوم های علمی در كشورهای دوست و همسایه برای ارتقای سطح علمی و دستیابی به مرز علم و دانش، می تواند منجر به ثروت آفرینی و گذار از توسعه یافتگی و رسیدن به پیشرفت شود.
وی خطاب به دانشجویان اظهار داشت: شما می توانید برگزاری همایش های مشترك علمی و پژوهشی در موضوعات مختلف را برنامه ریزی و پیگیری كنید و این همایش ها را به صورت پایه ای در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار كرده و در كشورهای خودتان ادامه دهید كه این مورد نیازمند آن است كه ابتدا نیازهای كشورتان را بشناسید و به ما بگویید چگونه می توانیم با برگزاری این همایش ها به شما كمك نماییم.
رئیس دانشگاه آزاد با تاكید بر حفظ حرمت دانشجویان غیرایرانی اظهار داشت: شما میهمان ما هستید و تا زمانی كه در ایران به سر می برید، حفظ حرمت و كرامت شما برای ما واجب است، ازاین رو هر مشكلی كه برای تان پیش آمد، بدون معطلی مبحث را با معاونان فرهنگی و دانشجویی واحد خود مطرح كنید تا به سازمان مركزی منتقل شده و مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد.
رهبر تصریح كرد: این دانشگاه وظیفه خود می داند كه حرمت مهمانان كه سفیران علمی و فرهنگی كشورشان هستند را حفظ كند و به این مورد اعتقاد داریم كه می توانیم با همكاری متقابل، كسب علم و شكستن انحصار علمی را محقق نماییم.

1397/03/26
11:18:51
5.0 / 5
5126
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما