رئیس جهاد دانشگاهی لرستان:

نیازمند مشاركت مردم با دفاتر تسهیل گری و توسعه اجتماعی هستیم

نیازمند مشاركت مردم با دفاتر تسهیل گری و توسعه اجتماعی هستیم این با من: رئیس جهاد دانشگاهی واحد لرستان اظهار داشت: نیازمند مشاركت مردم با دفاتر تسهیل گری و توسعه اجتماعی هستیم.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دكتر سید علی نادر دهقانی در نشست هم اندیشی با مردم منطقه دره گرم شرقی برای فعالیت دفتر تسهیل گری و توسعه اجتماعی جهاد دانشگاهی لرستان كه با همكاری سازمان دانشجویان این واحد و با حضور معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری، مدیركل دفتر امور اجتماعی استانداری، مدیران دستگاه های اجرایی و مردم این منطقه در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) برگزار شد، با اشاره به اینكه دولت برنامه های مختلفی برای توسعه مناطق حاشیه ای و كمتر توسعه یافته در نظر گرفته است، به افتتاح دفاتر تسهیل گری و توسعه اجتماعی در مناطقی كه به لحاظ فیزیكی، شهرسازی، معماری و اجتماعی دارای مشكل هستند اشاره نمود و اضافه كرد: در این راستا دفتر تسهیل گری و توسعه اجتماعی جهاد دانشگاهی لرستان در منطقه دره گرم شرقی مستقر خواهد شد.

وی با اشاره به حضور كارشناسان متعهد، كاربلد و دارای تحصیلات دانشگاهی در دفاتر تسهیل گری و توسعه اجتماعی، اظهار داشت: این كارشناسان با حضور در درب منازل افراد، وضعیت زندگی، اشتغال، خیابان ها و مسائل فرهنگی و اجتماعی را گردآوری و جمع بندی می كنند.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد لرستان تصریح كرد: دفاتر تسهیل گر، نقاط قوت، ضعف و نیازمندی های هر محله را شناسایی و به مسئولان استان اعلام می كنند و سپس با حضور استاندار مباحث مورد بحث و بررسی قرار می گیرند، در واقع این دفاتر تسهیل گر واسطه بین مردم و ادارات هستند.

دكتر دهقانی الوار با اشاره به اینكه دفاتر تسهیل گری و توسعه اجتماعی، كمك كار مردم هستند، بر ضرورت مشاركت مردم با كارشناسان این دفاتر تصریح كرد و اضافه كرد: مشكلات و مسائل جمع بندی شده توسط كارشناسان مستقر در دفاتر تسهیل گری، طی جلسه ای با حضور استاندار و تمام مدیران مورد بررسی قرار می گیرد.

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان با تاكید بر اینكه مسئولان تصمیم بر توسعه مناطق كمتر توسعه یافته دارند، تصریح كرد: نیازمند مشاركت مردم با دفاتر تسهیل گری و توسعه اجتماعی هستیم تا با گردآوری اطلاعات صحیح، به پیشرفت و توسعه این مناطق كمك گردد.

این مقام مسئول با اشاره به اینكه طرح تسهیل گری در استان اجرا می شود، از شناسایی 10 محله حاشیه نشین برای اجرای این طرح اطلاع داد و اظهار نمود: این طرح به صورت پایلوت در شهر خرم آباد اجرا می گردد كه مسئولیت اجرای آن در منطقه دره گرم شرقی به جهاد دانشگاهی واگذار شده است.

وی مشاركت مردم را لازمه پیشرفت و توسعه استان دانست و اضافه كرد: امیدواریم آغاز فعالیت دفتر تسهیل گری و توسعه اجتماعی جهاد دانشگاهی لرستان حركتی برای تبدیل منطقه دره گرم شرقی به یك منطقه الگو باشد كه تحقق این امر مستلزم مشاركت مردم است.

عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی واحد لرستان، خاطرنشان كرد: در كنار این فعالیت ها پروژه ای به نام طرح توسعه مشاغل خانگی هم دنبال خواهد شد به صورتی كه جوانان بیكار با ثبت نام در این طرح از آموزش مجانی و امكانات مجانی برخوردار می شوند.

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان با اشاره به اینكه هر كسی به هر میزان كه می تواند برای رضای خدا كار كند، موظف به انجام كار است، افزود: همان گونه كه امام راحل فرمودند ما مكلف به انجام تكلیف هستیم، بنابراین هر كسی در هر مسئولیتی كه قرار دارد، تكلیف خویش را به نحو احسن انجام دهد.1397/03/25
12:20:57
5.0 / 5
4396
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما