اعتراض دانشجویان دانشكده هنر و معماری تهران مركز به تغییر مكان دانشكده

اعتراض دانشجویان دانشكده هنر و معماری تهران مركز به تغییر مكان دانشكده این با من: جمعی از دانشجویان دانشكده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مركز، در اعتراض به انتقال مكان این دانشكده به منطقه سوهانك تهران در محوطه این دانشكده تجمع كردند.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، این دانشجویان امروز(شنبه)، از ساعت 9 بامداد با در دست داشتن پلاكاردهایی در مخالفت با انتقال این دانشكده از خیابان فلسطین به ساختمان جدیدی كه اخیرا در منطقه سوهانك خریداری شده، در محوطه دانشكده هنر و معماری تجمع كردند.
یكی از دانشجویان تجمع كننده در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، درباره علت نارضایتی دانشجویان از انتقال مكان دانشكده اظهار داشت: انتقال این دانشكده به مفهوم حذف دانشجویان هنر و معماری از محل اصلی رشته ما، كار و زندگی ما است و ما نمی خواهیم این اتفاق بیفتد. محل كار، تمرین و زندگی ما این جا است (خیابان انقلاب) و اگر قرار باشد دانشجو از اینجا تا سوهانك بیاید، حداقل روزی سه ساعت در راه می باشد.
یكی دیگر از دانشجویان درباره علت این تجمع توضیح داد: تمام دانشكده های دانشگاه آزاد تهران مركز مقرر است از خیابان انقلاب انتقال داده شوند، اما مسئله اصلی دانشجویان دانشكده هنر و معماری این است كه رشته نمایش و یا تئاتر نباید از خیابان انقلاب دور شود، زیرا این خیابان مركز فرهنگی كشور ما است وتمام تماشاخانه ها، پلاتوها و كتابخانه ها در این منطقه متمركز شده است.


یكی دیگر از دانشجویان با اشاره به اینكه خیلی از خوابگاه های دانشجویی در این منطقه قرار دارند، اظهار نمود: هزینه زندگی در این منطقه برای دانشجویانی كه از شهرستان های دیگر برای تحصیل به این دانشگاه آمده اند، بسیار كمتر از سوهانك است، ضمن آنكه دانشجویان هنگام انتخاب دانشگاه، موقعیت جغرافیایی دانشگاه را هم در انتخاب خود لحاظ كرده اند و انتقال ناگهانی دانشكده برای خیلی از دانشجویان مشكلاتی بوجود می آورد.
وی اضافه كرد: اگر ما در اعتراض به انتقال دانشكده، ترم آینده ثبت نام نكنیم هیچ فایده ای ندارد، زیرا دانشگاه در یك سری از رشته ها بدون آزمون دانشجو می پذیرد و در نتیجه افراد دیگری ثبت نام خواهند كرد. در واقع دانشگاه به شكلی ما را به شكل كارخانه پولسازی می بیند و رفتار آنها در انتقال دانشكده این پیام را منتقل می كند كه دانشجویان هیچ اهمیتی برای دانشگاه ندارند. با ما نه مانند یك دانشجو، بلكه مثل مشتری برخورد شده است.
این دانشجو ادامه داد: با انتقال دانشكده هنر و معماری، دانشجویان تئاتر آسیب بزرگی می بیند، زیرا هسته اصلی موضوعات فرهنگی در این منطقه متمركز است و تمام جشنواره های فجر، فستیوال فجر و جشنواره های دانشجویی در این منطقه برگزار می گردد و با این انتقال ما از هسته اصلی هنر عملا حذف خواهیم شد.
بنا بر گفته دانشجویان تجمع كننده، مسئولان دانشكده هنر و معماری همچون رئیس دانشكده تا این لحظه پاسخ روشنی به اعتراضات دانشجویان نداده اند.


1397/03/05
14:12:18
5.0 / 5
5074
تگهای خبر: ثبت نام , دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما