اختصاصی مهر؛

وزیر علوم برای جایابی بورسیه ها در دانشگاهها اقدام نمود

وزیر علوم برای جایابی بورسیه ها در دانشگاهها اقدام نمود این با من: وزیر علوم از رایزنی با برخی دانشگاه ها برای جایابی بورسیه ها اطلاع داد و اظهار داشت: باید روند جایابی تكرار شود تا این پروسه مراحل خویش را بپیماید.منصور غلامی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت جایابی بورسیه ها اظهار داشت: بعضی از دانشگاه ها ممكن است به علت كاهش داوطلب گروه های آموزشی و یا به دلیل اینكه در گذشته افراد مورد نیازشان را به تعداد كافی جذب كرده و پست های آنها اشغال شده و یا به هر دلیلی، نتوانسته اند بورسیه ها را جذب كنند.
وی ادامه داد: به همین منظور، وزارت علوم بورسیه ها را به دانشگاه های مختلف معرفی می كند تا این افراد در دانشگاه ها جذب شوند.
وزیر علوم در پاسخ به این سئوال كه دانشگاه ها با وجود معرفی وزارت علوم از جذب برخی افراد خودداری می كنند، اظهار داشت: باید روند جایابی تكرار شود تا این پروسه مراحل خویش را بپیماید. ما كه نمی توانیم برای این افراد دانشگاه بسازیم. پس ازاین رو باید این پروسه تكرار شود.
غلامی با اشاره به اینكه تلاش وزارت علوم این است تا بورسیه ها جایابی شوند اضافه كرد: مواردی است كه با دانشگاه های مختلف صحبت كرده ایم، باید بخش اجرایی آن محقق شود تا اعلام نماییم. البته تا جایی كه ممكن باشد، تلاش می نماییم جذب این افراد محقق شود.
به گزارش این با من به نقل از مهر، پیش از این هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی، تصمیم گرفت با هماهنگی وزارتین علوم تحقیقات و فناوری و بهداشت درمان و آموزش پزشكی وارد بحث بورسیه ها شود.
فراخوانی در این زمینه عرضه شد و ۳۲۴ نفر در این فراخوان شركت كردند. از این تعداد، ۱۳۲ نفر از ثبت نام كنندگان مورد تایید هیات مركزی جذب و شورای بورس قرار گرفتند.
در حال حاضر تعدادی از ۱۳۲ نفر بورسیه واجد شرایط جایابی شده و تعدادی هم درحال جایابی هستند تا مشكلاتشان حل شود.
عمده مشكل بورسیه هایی كه جایابی نشده و مورد تایید وزارت علوم و هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی هستند این است كه دانشگاه ها با وجود معرفی وزارت علوم و هیات عالی جذب شورا، آنها را پذیرش نمی كنند.

1397/02/10
14:45:32
5.0 / 5
4994
تگهای خبر: آموزش , بورسیه , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما