رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل:

چرخه اجرای تحقیقات گیاهان دارویی در مركز رشد اردبیل تسهیل شده است

چرخه اجرای تحقیقات گیاهان دارویی در مركز رشد اردبیل تسهیل شده است این با من: رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل اظهار داشت: در مركز رشد گیاهان دارویی این واحد، چرخه اجرای تحقیقات گیاهان دارویی برای فناوران تسهیل شده است تا بتوانند ایده های خویش را به محصول قابل عرضه تبدیل كنند.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، مهران اوچی اردبیلی در هشتمین جلسه شورای فناوری مركز رشد فناوری فرآورده های گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اردبیل اضافه كرد: در این مركز از تمام ظرفیت و پتانسیل های موجود برای توسعه كمی و كیفی خدمات به فناوران استفاده می گردد.
وی از فعالیت 15 شركت با 25 طرح فناورانه در مركز رشد فناوری فرآورده های گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اردبیل اطلاع داد و اظهار نمود: در سال آینده پنج شركت جدید با طرح های فناورانه در این مركز مستقر خواهند شد.
رئیس شورای فناوری مركز رشد فناوری فرآورده های گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اردبیل با اشاره به اینكه با عنایت به پتانسیل های منطقه در حوزه گیاهان دارویی، فعالیت این مركز توانسته است در معرفی و توسعه كشت، تولید و فرآوری این گونه های گیاهی موثر باشد، ادامه داد: تمام شركت های مستقر در این مركز، مرحله پیش رشد را طی كرده و در مرحله رشد برای تبدیل ایده به محصول هستند.
اوچی اردبیلی به بهره برداری از ساختمان مركز رشد فناوری فرآورده های گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اردبیل در سال 1396جاری اشاره و تصریح كرد: در سال آینده مجهزترین آزمایشگاه این مركز برای انجام تحقیقات مورد نیاز فناوران به بهره برداری خواهد رسید.
وی ادامه داد: در سال 1396 توفیقاتی در برگزاری رویدادهای كارآفرینی، دریافت مجوز و كسب عناوین برتر جشنواره های حوزه فناوری برای مركز رشد رقم خورد و تلاش خواهیم كرد این روند را در سال 97 استمرار بخشیم.
اوچی اردبیلی اذعان داشت: جهاددانشگاهی اردبیل آمادگی لازم را برای پیوستن به شبكه و زنجیره فناوری استان اردبیل دارد و در این مسیر از طریق اندازی صندوق های پژوهانه به منظور تسهیل روند حركتی فناوران حمایت می نماید.
در ادامه این جلسه مهران محمدی، سرپرست معاونت فناوری مركز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اردبیل به عرضه گزارشی از فعالیت های این مركز در سال 1396 پرداخت و حسین شایقی، حسین وثوقی ایرانی، عبدالقیوم قلی پوری، حسین بختیاری و رسول نیكخواه بهرامی از اعضای شورای فناوری این مركز، بر برگزاری بازدید و كارگاه های مشترك برای تولید انگیزه در فناوران، تعیین بازارهای هدف، كوشش برای بازاریابی و توسعه صادرات و تجاری سازی محصولات گیاهان دارویی تاكید نمودند.
گفتنی است با بررسی طرح های مطرح شده در این جلسه، مجوز پذیرش برای 5 شركت فناور و 11 طرح فناورانه صادر و با اهدای لوح سپاس و هدایایی از اعضای شورای فناوری فرآورده های گیاهان داوریی جهاددانشگاهی اردبیل تجلیل شد.1396/12/28
19:54:11
5.0 / 5
4702
تگهای خبر: دانشگاه , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما