تصویب آیین نامه تولید بازار بهینه سازی انرژی و محیط زیست

تصویب آیین نامه تولید بازار بهینه سازی انرژی و محیط زیست این با من: آیین نامه تولید بازار بهینه سازی انرژی و محیط زیست توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در شورای عالی انرژی عنوان شد و به تصویب رسید.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، آیین نامه تولید بازار بهینه سازی انرژی و محیط زیست در جهت عملیاتی شدن ماده 12 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و همینطور طبق ماده 5 قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در شورای عالی انرژی عنوان شد و به تصویب رسید.

این آیین نامه، بهینه سازی مصرف انرژی در صنایع و بخش های مختلف را مدنظر دارد كه به اهتمام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تدوین و پس از تصویب در شورای عالی انرژی توسط دولت به دستگاه ها ابلاغ گردید. بر مبنای این آیین نامه وظیفه هر یك از نهادها همچون وزارت نفت و نیرو در این حوزه مشخص است.

همچنین پیشنهاد اصلی این آیین نامه، تولید بازار بهینه سازی انرژی در كشور است تا بر مبنای صرفه جویی كه هر یك از بخش ها در میزان مصرف انرژی، گواهینامه صرفه جویی انرژی برای آنها صادر شود به نحوی كه بتوانند آن را در بازار بهینه سازی كه در چارچوب قوانین و مقررات حاكم بر بازار بورس انرژی ایران تشكیل و اداره می شود، داد و ستد كنند.

بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت علمی، كمیسیون صرفه جویی انرژی متشكل از كمیسیون تخصصی شورای عالی انرژی بعلاوه نمایندگان نهادهای در رابطه با بازار بهینه سازی و محیط زیست شامل وزارت راه و شهرسازی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سازمان بورس و اوراق بهادار و اتاق بازرگانی ظرف حداكثر سه ماه بعد از ابلاغ آیین نامه نسبت به تدوین مقررات و زیرساخت های مورد نیاز جهت راه اندازی بازار بهینه سازی انرژی و محیط زیست به منظور انجام معاملات گواهی های صرفه جویی انرژی در بازار بورس انرژی ایران اقدام نمایند.
1396/12/22
16:32:52
5.0 / 5
4956
تگهای خبر: علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما