معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم:

دو میلیون و ۲۰۰ هزار متر مربع فضای آموزشی در حال ساخت است

دو میلیون و ۲۰۰ هزار متر مربع فضای آموزشی در حال ساخت است این با من: معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم اظهار داشت: دو میلیون و ۲۰۰ هزار متر مربع فضای آموزشی در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی كشور در حال ساخت است.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دكتر حسین عسكریان ابیانه در آیین بهره برداری از ساختمان مهندسی دانشگاه كاشان طی سخنانی تصریح كرد: یك میلیون و ۱۴۰ هزار متر مربع از این فضاها توسط دولت و ۹۶۰ هزار متر مربع هم توسط خیرین ساخته می گردد.
وی با اشاره به اینكه این میزان متراژ شامل ۴۷۰ پروژه می شود، اضافه كرد: ۵۲ درصد از این فضاها توسط دولت و از اعتبارهای عمومی و بقیه توسط خیرین و سایر منابع ساخته می گردد.
دكتر عسكریان ابیانه خاطرنشان كرد: برای اتمام این طرح ها چهار هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بودجه نیاز است تا طی دو الی سه سال آینده به بهره برداری برسد.
وی اعتبارات جاری اختصاص یافته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را ۱۰ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان بیان كرد و اضافه كرد: این رقم نسبت به سال جاری ۱۹ درصد رشد داشته است.
معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تصریح كرد: هشت هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان از این اعتبارات برای دانشگاه ها و ۶۰۰ میلیارد تومان برای پژوهشگاه ها و ۱۴۰ میلیارد تومان هم برای پارك های علم و فناوری در نظر گرفته شده است.
دكتر عسكریان ابیانه عنوان كرد: دانشگاه كاشان به لحاظ تعداد جذب خیرین و تنوع و متراژ فضاهای آموزشی و پژوهشی پیشتاز و رتبه نخست را در كشور دارد.
وی همینطور از اجرای طرح گوشه فاخر برای نخستین بار در دانشگاه های كشور اطلاع داد و اضافه كرد: این طرح از جانب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به سازمان برنامه و بودجه پیشنهاد شد و این سازمان به شكل متمركز ردیف اعتباری را برای اجرای آن تخصیص داده است.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم اضافه كرد: در اجرای این طرح تندیس مفاخر و مشاهیر علمی دانشگاه ها برای ارج نهادن و پاسداشت آنها در دانشگاه ها نصب می گردد.
به گزارش اداره كل روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم ساختمان دانشكده مهندسی دكتر ساتر و خانم كتابچی با حضور جمعی از خیرین به بهره برداری رسید.1396/12/09
14:10:15
5.0 / 5
4553
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما