تولید بانك جنین اهدایی در كلینیك اهدای مركز درمان ناباوری ابن سینا

تولید بانك جنین اهدایی در كلینیك اهدای مركز درمان ناباوری ابن سینا این با من: مسئول كلینیك اهدای مركز درمان ناباروری ابن سینا از تولید بانك جامع جنین اهدایی در كلینیك اهدای مركز درمان ناباروری ابن سینا اطلاع داد.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا دكتر فرهاد یغمایی با تاكید بر اینكه انتخاب اهداكنندگان و دریافت كنندگان بر اساس قانون و مقررات مصوب وزارت بهداشت انجام می شود، درباره شرایط لازم برای اهدا و دریافت جنین و روند ارزیابی آن، اظهار نمود: داشتن سلامت متعارف از نظر بیماری های داخلی، روانی، عفونی، ژنتیك، زنان و اورولوژی و هم احراز صلاحیت اخلاقی، همچون شاخص های اصلی انتخاب اهداكنندگان و دریافت كنندگان است. همچنین، مسائل حقوقی در ابتدا به دقت بررسی می شوند و رعایت دقیق و كامل محرمانگی روند اهدا و ناشناس ماندن اهداكننده و دریافت كننده، از اصول مهم این كلینیك است.
وی درباره چگونگی شكل گیری بانك جامع جنین اهدایی كشور در این مركز، اظهار داشت: این مركز نزدیك به دو دهه است كه خدمات درمان ناباروری به روش لقاح برون تنی (IVF) را به هموطنان عرضه می كند و خوشبختانه به علت نرخ بالای موفقیت درمان در این مركز، خیلی از زوج ها صاحب فرزند می شوند و تعدادی جنین فریز شده از روند درمان ایشان در مركز باقی می ماند. ازاین رو در اولین گام برای تولید این بانك، زوج های دارای جنین فریز شده كه حداقل یك فرزند سالم داشتند، برای گفت وگو درباره اهدای جنین های باقیمانده شان به مركز دعوت شدند.
یغمایی در ادامه اضافه كرد: در جلسات گفت وگو به همه پرسش های اخلاقی و حقوقی این زوج ها پاسخ دادیم و بعد از عرضه توضیحات كامل و جامع، رضایت نامه كتبی و حقوقی اهدای جنین از ایشان گرفته شد و از جانب مركز تعهد داده شد كه مشخصات آنها كاملاً محرمانه بماند. همچنین، زوج های داوطلب اهدا برپایه پروتكل های و راهنمای علمی و به روز موجود در دنیا، به صورت كامل بررسی شدند. بررسی های ژنتیكی و در صورت لزوم، تست های غربالگری ژنتیكی انجام شد، واحد جنین شناسی كیفیت جنین ها را ارزیابی كرد و متخصصان نیز، سلامت داوطلبان اهدا را از نظر جسمی و روانی بررسی كردند. بعد از اتمام این مراحل، بعضی از داوطلبان فاقد شرایط رد شدند و فقط جنین زوج هایی كه دارای همه شرایط لازم بودند، در بانك جنین به ثبت رسید.
مسئول كلینیك اهدای مركز درمان ناباروری ابن سینا تصریح كرد: مهم ترین مزیت تولید این بانك اطمینان از سلامت روند اهدا و جلوگیری از ورود دلالان و تجاری سازی این خدمات درمانی است.
عضو تیم تخصصی مركز درمان ناباروری ابن سینا در ادامه خاطرنشان كرد: این رویداد یك پیشرفت مهم در روش های كمك باروری در كشور به شمار می آید و مركز درمان ناباروی و سقط مكرر ابن سینا، وابسته به پژوهشگاه ابن سینا جهاد دانشگاهی توانسته است با تولید بانك جامع جنین های اهدایی، مطابق با آخرین پروتكل ها و راهنماهای علمی جهان در این زمینه و با رعایت دقیق موازین حقوقی و اخلاقی، خدمت مهمی به زوج های نابارور كشور عرضه كند.
عضو تیم تخصصی مركز درمان ناباروری ابن سینا اضافه كرد: درمان فوق تخصصی گروهی با داشتن امكانات و تجهیزات منحصر به فرد و كادر علمی متخصص و با تجربه همچون مزایای این مركز است و نرخ بالای موفقیت در درمان ناباروری و درمان های جایگزین هم همواره از افتخارات ما بوده است. اكنون هم توانسته ایم با تولید این بانك از جنین های اهدایی دارای كیفیت بالا كه با ارزیابی های دقیق و سختگیرانه انتخاب شده اند، صف های طولانی متقاضیان جنین اهدایی را كاهش دهیم و خدماتی پیشرو و پرارزش را به ایشان عرضه نماییم.
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه فناوری های نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی ابن سینا، روش درمان ناباروری با عنایت به علت ناباروری انتخاب می گردد و امروزه، شیوه های درمان ناباروری طیفی گسترده از روش هایی ساده، همچون درمان دارویی و روش هایی پیچیده، مانند استفاده از جنین اهدایی را در بر می گیرند. استفاده از گامت یا جنین اهدایی همچون پیچیده ترین روش های درمان ناباروری است كه سال ها است در ایران هم انجام می گردد.1396/12/06
13:57:22
2.5 / 5
4926
تگهای خبر: خدمات , دانشگاه , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
http://www.sobhanchat.top/:
تخصصی مركز درمان ناباروری ابن سینا در ا
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما