رئیس دانشگاه تهران:

لزوم فعالیت بین المللی انجمن های علمی دانشجویی

لزوم فعالیت بین المللی انجمن های علمی دانشجویی به گزارش این با من رئیس دانشگاه تهران بر ضرورت فعالیت های بین المللی انجمن های علمی دانشجویی تصریح كرد.به گزارش این با من به نقل از دانشگاه تهران، مراسم تقدیر از برگزیدگان دانشگاه تهران در دهمین جشنواره ملی حركت عصر روز گذشته با حضور هیات رئیسه دانشگاه تهران، معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، سرپرست سابق وزارت علوم و جمعی از روسای پردیس ها و دانشكده ها، اساتید و دانشجویان دانشگاه تهران در باشگاه دانشجویان این دانشگاه برگزار گردید.
محمود نیلی احمدآبادی با قدردانی از فعالیت های دانشجویان این دانشگاه، اظهار داشت: نام دانشگاه اگر بلند است، مدیون خدمات و تلاش دانشجویان و اساتید است و در طول تاریخ ۸۴ ساله این دانشگاه برپایه همین عملكرد شناخته شده است.
وی با اشاره به اینكه اكنون باید به آینده بیندیشیم، اظهار داشت: افق دانشگاه تهران فقط در سطح ملی نیست، دانشگاه تهران در جایگاه جهانی است و رقابت آن هم بین المللی است.
رئیس دانشگاه تهران، ادامه داد: مردم در كشور ما انتظار دارند دانشگاه تهران بعنوان دانشگاه برتر كشور، پرچم آموزش عالی را به دست بگیرد و افتخارآفرینی كند.
وی با بیان این كه عملكرد دانشمندان ما در جهان مثال زدنی است، تصریح كرد: در داخل كشور، با كاربردی شدن علم هنوز فاصله بسیاری داریم.
نیلی، بر فعالیت انجمن های علمی و تشكل ها برای تشكیل شبكه بین المللی تاكید و اظهار نمود: انتظار من این است كه با كشورهای همسایه و كشورهایی كه مشتركات زیادی با آنها داریم وارد همكاری شده و زبان مان زبان بین المللی شود.
رئیس دانشگاه تهران، در ادامه خاطرنشان كرد: رشته های علوم انسانی و اجتماعی باید فعالیت های دانشجویان را در قالب تشكل های مختلف بررسی كنند تا مشخص شود كه چقدر در شكل گیری شخصیت های دانشجویان، اخلاق حرفه ای و هم توسعه علمی موثر بودند.
وی ادامه داد: این مهم می تواند در قالب رساله بررسی شده تا از دل آن متوجه شویم كه چگونه باید تشكل ها را پشتیبانی كرد و در كدام حوزه ها بیشتر تقویت نماییم.
رئیس دانشگاه تهران بر بررسی میزان موفقیت تشكل های دانشجویی در شكل دهی شخصیت دانشجویان، اخلاق حرفه ای و توسعه علمی آنها در قالب رساله های علوم انسانی و اجتماعی تصریح كرد.
 

1396/10/24
18:59:12
5.0 / 5
4938
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه , علم , انجمن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما