گزارشی از برخی ناآرامی ها در خیابان انقلاب تهران

گزارشی از برخی ناآرامی ها در خیابان انقلاب تهران این با من: از ظهر امروز(شنبه) در نقاط مختلف بخش مركزی تهران همچون میدان انقلاب و چهارراه ولی عصر و دانشگاه تهران تجمعاتی برگزار گردید و در بعضی از آن ها شعارهایی علیه مسئولان سر داده شد.


در پی این تجمع های غیرقانونی، شایعاتی در فضای مجازی منتشر گردید در خصوص این كه شورای امنیت كشور از ساعت ۲۰ امشب قانون منع عبور و مرور در تهران را تصویب كرده است كه معاون امنیتی انتظامی استاندار تهران در همین راستا خبر منع رفت و آمد در تهران را تكذیب نمود.
محسن همدانی در گفت وگو با ایسنا، تصریح كرد كه خبر تصمیم شورای امنیت كشور در خصوص اعلام منع رفت وآمد در تهران را تكذیب می كند.
به گزارش این با من به نقل از ایسنا، از حدود ساعت ۱۲ و نیم حد فاصل میدان انقلاب تا در دانشگاه تهران تجمعاتی رخ داد كه همزمان نیروهای انتظامی برای كنترل تجمع كنندگان در محل حاضر بودند.
تجمع های پراكنده در پیاده روی مقابل دانشگاه تهران با تلاش نیروهای انتظامی برای پراكندن تجمع كنندگان همراه بود و تعداد زیادی از مغازه های كتابفروشی خیابان انقلاب در پی این تجمعات مجبور به بستن مغازه ها شدند یا در مقابل در مغازه با كركره های نیمه بسته نظاره گر بودند.
در داخل دانشگاه تهران هم جمعی از دانشجویان اقدام به سر دادن شعارهایی علیه جناح های سیاسی و مسئولان كشور كردند. بعد از ساعتی نیروی انتظامی كوشش كرد تا در دانشگاه تهران را به روی دانشجویانی كه داخل دانشگاه هستند ببندند كه این اقدام با درگیری هایی همراه شد اما سرانجام نیروی انتظامی موفق شد در دانشگاه تهران را به روی دانشجویان تجمع كننده ببندد.
همچنین از سویی دیگر از حدود ساعت ۱۵: ۳۰ جمعی دیگر از دانشجویان به جمع دانشجویان پشت در اصلی دانشگاه تهران اضافه شدند كه با پرچم هایی در حمایت از مسئولان نظام و مقام معظم رهبری شعارهایی در حمایت از جایگاه ولایت فقیه سر دادند و تعداد زیادی از این دانشجویان بالای سردر دانشگاه پرچم های خویش را برافراشتند و شعارهایی در مخالفت با شعارهای دیگر تجمع كنندگان سر دادند.


همچنین از حدود ساعت چهار عصر تجمع هایی در حدفاصل چهارراه ولیعصر تا میدان انقلاب مشاهده می گردد و درحالی كه تعدادی از تجمع كنندگان در خیابان دانشگاه اقدام به آتش زدن سطل آشغال و پرتاب سنگ می كردند، پلیس در تلاش است كنترل اوضاع را دردست بگیرد و تجمع كنندگان را كه اكثرا شعارهایی غیرمرتبط با مشكلات اقتصادی و عموما در ضدیت با اركان نظام سر می دهند، متفرق كند.
خیابان های منتهی به خیابان انقلاب در جهت تلاش پلیس برای پراكنده كردن تجمع كنندگان بسته شده بود كه هم اكنون باز شده است.

این تجمعات در شرایطی برگزار می گردد كه عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر كشور از مردم تقاضا كرده است كه در تجمعات غیر قانونی شركت نكنند و اگر قصد تجمع دارند درخواست دهند، بررسی شود.
وزیر كشور درباره برخی فراخوان های فضای مجازی كه مردم را دعوت به تجمع می كنند، اظهار نمود: ما گزارش های در این زمینه داشته ایم و این تجمعات بطور قطع غیرقانونی است.
وی با تاكید بر این كه هر نوع تجمعی باید مجوز داشته باشد، اظهار داشت: نیروی انتظامی و قوه قضائیه تابحال كوشیده اند، مدیریت كنند تا تجمعات غیر قانونی تبدیل به مسئله ای نشود كه نگرانی تولید كند.
وزیر كشور كه با باشگاه خبرنگاران جوان گفت وگو می كرد، اضافه كرد: از همه كسانی كه با این نوع فراخوان ها در تجمعی شركت می كنند، تقاضا داریم كه در این نوع تجمعات غیر قانونی شركت نكنند چراكه برای خودشان و دیگر شهروندان زحمت تولید می كنند.
رحمانی فضلی به روند قانونی دریافت مجوز تجمع اشاره و بیان كرد: افرادی كه می خواهند تجمعی داشته باشند، باید درخواست دهند، وزارت كشور و استانداری ها درخواست آنان را بررسی می كنند.

***


با نزدیك شدن به زمان غروب آفتاب نیروهای امنیتی و انتظامی با در دست گرفتن بلندگوهایی مردم را به خروج از پیاده روها و خیابان و حركت به سمت خیابان های فرعی دعوت نمودند.
با مطرح شدن این خواسته ها از جانب نیروی انتظامی و هم حركت جمعی از تظاهركنندگان به سمت خیابان های فرعی و خروج از خیابان انقلاب، اندكی از تعداد حاضران در خیابان ها كاسته شد و روند ترافیك كه با حضور خودروها و موتورهای نیروی انتظامی و هم حركت تجمع كنندگان و دیگر عابران در خیابان ها به شدت سنگین شده بود اندكی رو به كاستی گذاشت و به نظر می رسد این تجمع در برابر دانشگاه تهران رفته رفته به آخر خود نزدیك شود.

بسیاری از مردم به علت بسته شدن مترو و نبود تاكسی و بی آرتی برای رفت و آمد با مشكل مواجه شده و مدام می پرسیدند كه چطور باید به مسیرشان ادامه دهند. آنها مجبور بودند كه حداقل دو چهارراه را برای رسیدن به یك وسیله عمومی پیاده روی كنند. همین مساله منجر به شلوغی چهارراه ولیعصر شده است.

هم اكنون(۱۸ و ۴۵ دقیقه) سردادن شعار از جانب تجمع كنندگان در خیابان انقلاب تهران آخر یافته و شاهد ترددآرام در معابر هستیم و ترافیك موجود هم ناشی از شرایط بوجود آمده طی ساعات قبلی است. نیروی انتظامی همچنان برای برقراری نظم در خیابان انقلاب حضوری پررنگ دارد.

فضای دانشگاه تهران هم به حالت عادی بازگشته است.


1396/10/09
00:33:54
5.0 / 5
4764
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما