آغاز ثبت نام آزمون دكتری

آغاز ثبت نام آزمون دكتری به گزارش این با من مشاور عالی سازمان سنجش آموزش كشور با اشاره به اینكه داوطلبان از اول تا هفتم آذر ماه می توانند در آزمون دكتری ۹۷ ثبت نام كنند، اظهار داشت: كارت ورود به جلسه این آزمون از اول تا سوم اسفند ماه قابل دریافت است.


دكتر حسین توكلی در گفت وگو با ایسنا با بیان این خبر اظهار نمود: ثبت نام جهت شركت در آزمون ورودی دكتری(ph. d) نیمه متمركز سال ۹۷ اعم از دولتی و غیردولتی و همینطور دانشگاه پیام نور، پردیس های خودگردان و دانشگاه آزاد اسلامی از روز چهارشنبه اول آذر ماه جاری با استفاده از سایت سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی www. sanjesh. org آغاز و در روز سه شنبه هفتم آذر ماه آخر می پذیرد.

وی در ادامه اظهار داشت: كلیه متقاضیان ضرورت دارد در این مهلت تعیین شده بعد از مطالعه اطلاعیه ای كه روز شنبه ۲۷ آبان بر روی سایت سازمان سنجش انتشار یافته و توجه دقیق به دفترچه راهنما و فراهم نمودن مدارك و اطلاعات مورد نیاز ثبت نام به سایت این سازمان سنجش رجوع و نسبت به ثبت نام جهت شركت در این آزمون و پرداخت مبلغ ۶۰۰ هزار ریال اقدام كنند. همینطور با عنایت به عرضه خدمات پیامكی در طول آزمون داوطلبان علاقه مند به دریافت این خدمات باید نسبت به پرداخت مبلغ ۵۰۰۰ ریال اقدام كنند.

دكتر توكلی تصریح كرد: برپایه ضوابط، هر داوطلب می تواند با عنایت به علاقه فقط در یك كد رشته محل امتحانی و متناسب با مدرك فارغ التحصیلی در این آزمون ثبت نام و شركت نماید. همینطور سطح سئوالات اختصاصی در این آزمون حسب مورد در حد داشتن اطلاعات و تجربیات دوره كارشناسی و كارشناسی ارشد در هر رشته مطابق فهرست برنامه های مصوب شورای عالی برنامه درسی در دروس تخصصی ضریب چهار، آزمون زبان ضریب ۱ و آزمون استعداد تحصیلی ضریب ۱ است.

به گفته وی، كارت ورود به جلسه آزمون دكتری ۹۷ از روز سه شنبه اول تا روز پنج شنبه سوم اسفند ماه با استفاده از سایت سازمان سنجش آموزش كشور قابل دریافت است.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش كشور در انتها تصریح كرد: اطلاعیه این سازمان در مورد نحوه ثبت نام در آزمون فوق از امروز دوشنبه ۲۹ آبان ماه بر روی سایت سازمان سنجش آموزش كشور قرار خواهد گرفت و آزمون دكتری ۹۷ روز جمعه چهارم اسفند ماه ۹۶ در حوزه های امتحانی مربوط برگزار می گردد.


 

1396/08/29
11:41:29
5.0 / 5
4622
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما