مدیر منطقه ویژه علم وفناوری ربع رشیدی:

همكاری با كشورهای مختلف در بخش فناوری

همكاری با كشورهای مختلف در بخش فناوری این با من: مدیر منطقه ویژه علم وفناوری ربع رشیدی در دیدار با هیات قزاقستان با اشاره به اینكه به فعالیت های فناورانه باید در بعد جهانی نگریست، اظهار نمود: علاقه مند همكاری با كشورهای مختلف در بخش فناوری می باشیم.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، علی جهانگیری اضافه كرد: امیدواریم سفر هیات قزاق به تبریز نقطه آغازی برای شروع همكاری های فناورانه باشد.
وی تصریح كرد: در بعضی كشورهای جهان سوم تفاهم نامه ای امضا می شود، اما پیگیری و همكاری های بعدی انجام نمی شود، امیدوارم تفاهم نامه ای كه بین ما به امضا می رسد از این قسم نبوده و همكاری های خوبی در ایام آتی بین این دو كشور انجام گیرد.
جهانگیری با اشاره به اینكه تبریز تاریخچه ای قوی در حوزه فناوری داشته است، اظهار داشت: تبریز در مسیر جاده ابریشم قرار داشته است و این نشان داده است كه تبریز سابقه ای قوی در حوزه تجارت و وصنعت داشته است.
مدیر منطقه ویژه ربع رشیدی اظهار داشت: هم اكنون بیش از ۴۵۰۰ واحد صنعتی در استان آذربایجان شرقی فعالیت می كند و بیش از ۲۰۰ هزار نفر دانشجو و چهار هزار نفر هیات علمی در دانشگاه های استان به تحقیقات علمی می پردازند كه حاكی از وجود پتانسیل بالا در بخش صنعت و دانشگاه در استان است.
وی در ادامه با اشاره به اینكه در سه سال اخیر پلتفرم جدیدی تحت عنوان كریدورهای فناوری در ایران شكل گرفته است، اظهار داشت: پارك های علم و فناوری كشور علی رغم تلاش زیاد محدود به یك وزارتخانه بوده اند اما این كریدورها یك سیستم فرادستی و فرا بخشی است كه هم اكنون در پنج استان كشور فعال بوده و اختیارات آن بسیار بیشتر از پارك های علم و فناوری است.
وی خطاب به هیات قزاقی تصریح كرد: اگر با ما همكاری كنید می توانیم شما را با همه بخش های مرتبط با حوزه پژوهش و فناوری پیوند دهیم.
جهانگیری هم چنین اظهار داشت: آماده هستیم تا در حوزه تجاری سازی فناوری های عرضه شده در نمایشگاه با تجار قزاقستان همكاری كنیم تا این فناوری ها در سطح بین المللی به عرصه تولید انبوه برسند.
در انتها این نشست تفاهم نامه ای ما بین منطقه ویژه ربع رشیدی و هیات قزاقستان به امضا رسید.
گفتنی است، "پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی" از ۲۰ لغایت ۲۴ آبان ماه سال جاری در نمایشگاه بین المللی تبریز برپا است و در جریان برگزاری این نمایشگاه ۲۸ رویداد فناورانه برگزار می گردد.
مشتاق همكاری با منطقه ویژه علم وفناوری ربع رشیدی هستیم
به گزارش این با من به نقل از ایسنا، نورلان كوپوسینوف رئیس پارك علم و فناوری های نوین آلتائو و منطقه ویژه اقتصادی آلماتی هم در حاشیه بازدید از پنجمین نمایشگاه نوآوری وفناوری ربع رشیدی و در دیدار با مدیر منطقه ویژه علم وفناوری ربع رشیدی، اضافه كرد: در ماه دسامبر نشستی پزشكی در كشور قزاقستان برگزار می گردد كه از همین جا از شما دعوت می كنیم تا در این نشست حضور یابید. جزئیات این نشست متعاقبا برای شما ارسال خواهد شد.
وی با ابراز علاقمندی نسبت به تداوم همكاری ها با منطقه ویژه ربع رشیدی تصریح كرد: ما بعد از تشكیل پارك علم و فناوری و مركز مبادلات بین المللی در حوزه فناوری ارتباطات خوبی با شهر های ایران برقرار كرده ایم.
احمد حاكمی، مدیر عامل مركز مبادله فناوری ایران و قزاقستان هم در این نشست تصریح كرد: مركز تبادل فناوری ایران و قزاقستان در خراسان رضوی نخستین مركز در این مورد بوده و بعد از 4 سال تاسیس آن نتایج خوبی داشته است.
وی اضافه كرد: با عنایت به موارد قانونی، نمی توان قرارداد را به صورت جزئی و با جزئیات امضا نمود، ازاین رو یك قرارداد كلی به امضا می رسانیم و جزئیات در جلسات بعدی مشخص و همكاری را شروع می نماییم.
مریم نعمتی، مدیرروابط عمومی و امور بین المللی پارك علم و فناوری خراسان رضوی هم در انتها بعد از تشكر بابت میهمان نوازی آقای دكتر جهانگیری و مجموعه ایشان اضافه كرد: نقطه قوت كریدور شما كار تیمی بسیار خوبی است كه در شهر شما نهادینه شده است، به گونه ای كه تعامل موثری بین سازمان های شما كاملا مشهود است. این كار تیمی شما بسیار برای ما الهام بخش بود و می تواند مدل موفقی برای دیگر كریدور ها باشد.
گفتنی است، "پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی" از ۲۰ لغایت ۲۴ آبان ماه سال جاری در نمایشگاه بین المللی تبریز برپا است و در جریان برگزاری این نمایشگاه 28 رویداد فناورانه برگزار می گردد. 

1396/08/22
19:24:33
5.0 / 5
4449
تگهای خبر: دانشگاه , فناوری , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما